Sausros ir šalnų nuostolis - apie 250 mln. litų

Lietuvos žemės ūkio specialistai prognozuoja, kad dėl šalnų ir sausros žemės ūkis šiemet patyrė apie 250 mln. litų nuostolių.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas spaudos konferencijoje BNS trečiadienį sakė, kad vidutiniškai kiekvienas šalies rajonas patyrė apie 5 mln. litų nuostolių.

Daugiausia nuostolių patyrė Utenos rajonas (apie 8-9 mln. litų) ir Alytaus apskritis.

"Prie visų kaimo žmogaus problemų dar trūko tik sausros ir šalnų", kalbėjo J. Ramonas.

Pasak jo, kai kuriuose rajonuose dėl šalnų ir sausros jau prasidėjo dirvos erozija.

Kol kas nėra žinoma, koks pasėlių plotas buvo apdraustas.

Alytaus apskrities viršininkas Ignas Ališkevičius sakė, kad Alytaus apskrityje nušalo 16 tūkst. hektarų pievų, ganyklų ir vasarojaus. Dzūkija, pirminiais duomenimis, patyrė apie 2 mln. litų nuostolių.

Praėjusiais metais Alytaus apskritis dėl sausros ir šalnų patyrė apie 4,5 mln. litų nuostolių. Žemdirbiams jie nebuvo kompensuoti. "Parama stichinės nelaimės ištiktam Lietuvos žemės ūkiui baigėsi 1992 metais, kai sausros padarytus nuostolius kompensavo Europos Sąjunga", tvirtino J. Ramonas.

Pasak I. Ališkevičiaus, jau pernai pietų Lietuvoje karvių sumažėjo 27 procentais. "Ko gero, ir šiemet dėl prastų klimato sąlygų karvių Alytaus apskrityje toliau mažės", mano apskrities viršininkas.

Trečiadienį Žemės ūkio rūmai kreipėsi į Vyriausybę ir Žemės ūkio ministeriją, kad būtų atlyginta klimato sąlygų padaryta materialinė žala žemės ūkiui, ieškant paramos ne tik Lietuvos fondų biudžetuose, bet ir tarptautinėse organizacijose.

Žemdirbiai taip pat prašo, kad kuo skubiau į Kaimo rėmimo fondą būtų pervesta 83,2 mln. litų per gegužės ir birželio mėnesius numatytų lėšų žemdirbiams.

Taip pat akcentuojama, kad pridėtinės vertės mokesčio mokėtojams PVM būtų grąžinamas per ataskaitinį mėnesį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (3)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.

Kokių priemonių imtis įsigijus nekokybišką prekę (3)

Lietuviai labai kuklūs ir nesikreipia dėl nekokybiškų prekių ar paslaugų, tikėdami, kad jų garantija – vos 14 dienų.

Advokatas: Maskvos arbitražas priėmė teisingą sprendimą dėl V. Antonovo ieškinio (5)

Maskvos arbitražo sprendimas nutraukti 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą yra teisingas sprendimas, mano su byla nesusijęs advokatas.

Mažėjo nedarbo lygis Lietuvoje (24)

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2016 m. spalio 1 d. darbo biržoje registruoti neturintys darbo asmenys sudarė 7,2 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų, ir tai yra 0,9 proc. punkto mažiau nei prieš metus.

Nakvynė Alytaus miesto centre – už 10 eurų (4)

Į Alytų atvykę svečiai miesto centre nakvynę parai galės užsisakyti tik už 10 eurų.