Sausio pradžioje bendrovės "Lietuvos energija"

Sausio pradžioje bendrovės "Lietuvos energija" 10 proc. akcijų valdytoja turėtų tapti Vokietijos bendrovė "E. ON Energie". Akcijas bendrovei perduos iki šiol jas valdžiusi Švedijos įmonė "Vattenfall".
Lietuvos įmonės akcijos "E. ON Energie" atitenka pagal prieš kelis mėnesius pasirašytą "Vattenfall", koncerno "E. ON" ir Švedijos "Sydkraft" susitarimą.

Pagal jį, perdavusi "Lietuvos energijos" ir kai kurių kitų šalių energetikos bendrovių akcijas "Vattenfall" iš koncerno "E. ON" gaus pagrindinį Vokietijos energetikos įmonės "Hamburgische Elektricitaets-Werke" akcijų paketą, šeštadienį rašė dienraštis "Lietuvos rytas".

"E. ON" - Vokietijos verslo konglomeratų VIAG ir VEBA neseniai sudarytas koncernas. "E. ON Energie" įkurta šiemet, sujungus šių konglomeratų valdomas įmones "Preussen Elektra" ir "Bayern-werk".

"Vattenfall" nepanaikina atstovybės Lietuvoje. Pasak "Vattenfall Lietuva" vadovo Virginijaus Bučiūno, tai, įrodo, kad Švedijos bendrovė turi ilgalaikius tikslus Lietuvoje.

V. Bučiūnas patvirtino, kad "Vattenfall" dalyvaus elektros energijos skirstomųjų tinklų privatizavime, kai tik Vyriausybė nuspręs juos parduoti.

"E. ON Energie" Ūkio ministeriją yra informavusi apie ketinimus dalyvauti skirstomųjų tinklų ir elektrinių privatizavime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (1)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.