Sausio pradžioje bendrovės "Lietuvos energija"

Sausio pradžioje bendrovės "Lietuvos energija" 10 proc. akcijų valdytoja turėtų tapti Vokietijos bendrovė "E. ON Energie". Akcijas bendrovei perduos iki šiol jas valdžiusi Švedijos įmonė "Vattenfall".
Lietuvos įmonės akcijos "E. ON Energie" atitenka pagal prieš kelis mėnesius pasirašytą "Vattenfall", koncerno "E. ON" ir Švedijos "Sydkraft" susitarimą.

Pagal jį, perdavusi "Lietuvos energijos" ir kai kurių kitų šalių energetikos bendrovių akcijas "Vattenfall" iš koncerno "E. ON" gaus pagrindinį Vokietijos energetikos įmonės "Hamburgische Elektricitaets-Werke" akcijų paketą, šeštadienį rašė dienraštis "Lietuvos rytas".

"E. ON" - Vokietijos verslo konglomeratų VIAG ir VEBA neseniai sudarytas koncernas. "E. ON Energie" įkurta šiemet, sujungus šių konglomeratų valdomas įmones "Preussen Elektra" ir "Bayern-werk".

"Vattenfall" nepanaikina atstovybės Lietuvoje. Pasak "Vattenfall Lietuva" vadovo Virginijaus Bučiūno, tai, įrodo, kad Švedijos bendrovė turi ilgalaikius tikslus Lietuvoje.

V. Bučiūnas patvirtino, kad "Vattenfall" dalyvaus elektros energijos skirstomųjų tinklų privatizavime, kai tik Vyriausybė nuspręs juos parduoti.

"E. ON Energie" Ūkio ministeriją yra informavusi apie ketinimus dalyvauti skirstomųjų tinklų ir elektrinių privatizavime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (5)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (32)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (5)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (18)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.