Pastaruoju metu vėl suaktyvėjo sukčiai, apsimetantys bendrovės „Dzūkijos vandenys“ darbuotojais. Alytiškiai sulaukia telefoninių skambučių, kai skambinantys prisistato „Dzūkijos vandenų“ atstovais, mini kažkokias akcijas (pvz., geriamojo vandens kokybės tikrinimas), nurodo, kad būtina patekti į gyventojų namus, teiraujasi, kas nurodytu laiku bus namuose, tikslina asmens duomenis ir kt.
© Shutterstock nuotr.

„Dzūkijos vandenys“ perspėja: tokie skambučiai yra apgaulė. Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ telefonu ar el. paštu neklausia jokios asmeninės informacijos!

„Vykdydama kokias nors akcijas, bendrovė „Dzūkijos vandenys“ apie tai alytiškius plačiai informuoja, paskelbia vietinėje žiniasklaidoje bei bendrovės interneto svetainėje www.vandenys.lt

Tad būkite budrūs, kad pas jus užsukę vandens filtrų pardavėjai neapsuktų galvą savo siūlomais „tyrimais“ ir įtaigiomis „išvadomis“. Nors vandens kokybę kontroliuojančios tarnybos vieningai tvirtina, kad Alytuje vandentiekiu tiekiamas požeminis vanduo yra saugus ir kokybiškas, tačiau vandens filtrų pardavėjai apie tai gyventojams pasakoja atvirkščiai ir tuoj pat savo žodžius patvirtina „tyrimu“, kuris tiesiog žmogų išgąsdina. Į vandenį įkiša elektrodus ir netrukus vanduo ima rusvai putoti, atsiranda nuosėdų", - teigiama bendrovės pranešime.

Tokiu „tyrimu“ žmogus įtikinamas, kad vandentiekio vanduo yra tikrai nešvarus, netgi kenksmingas sveikatai. Tačiau atkreipiamas gyventojų dėmesį, kad šis eksperimentas labai paprastai paaiškinamas.

„Vandentiekio vandenyje yra daug sveikatai naudingų mikroelementų ir mineralų, todėl vandenį veikiant elektra, vyksta cheminės ir elektrocheminės reakcijos. Iškritusiose nuosėdose daugiausia būna geležies. Atliekant tokį pat „tyrimą“ su filtruotu ar distiliuotu vandeniu, reakcija būna labai silpna, mat tokiame vandenyje beveik nelikę vertingų medžiagų. Ypač stiprią reakciją pamatytume, jei elektrodus įmerktume į mineralinį vandenį.

Vanduo iš čiaupo Alytuje yra labai geros kokybės, atitinkantis Lietuvos higienos normos HN 24:2003 numatytus reikalavimus, keliamus geriamojo vandens saugai ir kokybei. Vanduo tinkamas gerti nevirintas ir nefiltruotas", - nurodo bendrovė.

Kas yra kietas vanduo?

Pasak pranešimo, nepagrįstai žmonės gąsdinami ir teiginiais, kad kietas vanduo yra pavojingas žmogaus sveikatai.

„Vandens kietumo, kurį lemia ištirpusios kalcio ir magnio druskos, Lietuvos higienos norma HN 24:2003 net nereglamentuoja. Kietas vanduo gali „nepatikti“ arbatinukams ir buitinei technikai, tačiau žmogaus sveikatai kietesnis vanduo yra sveikesnis. Nustatyta, kad kalcis ir magnis, patekę su geriamuoju vandeniu į organizmą, sudaro nemažą bendro organizmo druskų balanso dalį. Kuo minkštesnis vanduo, tuo jis labiau „plauna“ mineralus iš žmogaus organizmo. Mokslininkai pastebi, jog žmonės, geriantys kietesnį vandenį, rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis.

Gerdami vandenį iš čiaupo, t. y. nevirintą ir nefiltruotą, organizmą aprūpiname vertingomis medžiagomis. Nepatariama nuolat gerti ir virinto vandens, nes verdant ant arbatinuko sienelių nusėda žmogui naudingos mineralinės druskos ir mikroelementai", - rašoma „Dzūkijos vandenų“ pranešime.

Pasak jo, filtrai iš vandens pašalina didžiąją dalį žmogaus sveikatai vertingų mineralinių druskų (kalcį, magnį, natrį, kalį, chloridus, sulfatus, hidrokarbonatus ir kt.) ir mikroelementų (fluorą, manganą, geležį, jodą, cinką, varį ir kt.).

„Tačiau mūsų organizmui šios medžiagos yra gyvybiškai būtinos. Perkame vaistinėje ir naudojame jas kaip papildus. Filtruotas vanduo tinka skalbti, praustis ar kitiems komunaliniams poreikiams tenkinti, bet ne maistui gaminti.

Svarbu žinoti, kad įsidėjus filtrus, juos būtina nuolat atnaujinti, nes filtruose gali kauptis ir gesti nešvarumai. Tokiu filtru „išvalyto“ vandens geriau nevartoti, nes jis kenkia sveikatai.

Alytaus mieste geriamojo vandens kokybės priežiūra atliekama pagal UAB „Dzūkijos vandenys“ sudarytą Geriamojo vandens, tiekiamo vartotojams, kokybės priežiūros programą, suderintą su Alytaus apskrities Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Vartotojams tiekiamo geriamojo vandens kokybė yra tikrinama ir Alytaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje, pagal patvirtintą mėginių pristatymo planą. Abiejų laboratorijų tyrimo rezultatai palyginami ir nėra buvę atvejų, kad tarp rezultatų būtų esminių skirtumų. Taigi, yra absurdiška siūlyti papildomai tikrinti iš čiaupo tekantį šaltą geriamąjį vandenį – raginame būti atidžiais išgirdus, kad kažkas nori patikrinti vandens kokybę Jūsų namuose", - nurodoma bendrovės pranešime.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (50)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (17)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (63)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (71)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1069)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (56)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...