Šalies aludariai laukia vasaros

 (6)
Balandžio karščiai paguldė ant menčių kai kuriuos alaus gamintojus, gerokai šoktelėjus paklausai jau nebespėjusius patenkinti rinkos poreikų. Tačiau didžiausių kovų aludarių ringe laukiama vasarą, kurią bene visi didieji pasitiks su nauja produkcija.
Tomas Kučinskas, AB "Švyturys" generalinis direktorius, VŽ teigė, kad "Švyturys" paskutines 2 praėjusio mėnesio savaites patenkino tik 30% rinkos poreikio.

"Balandžio 20 d. baigėme 5 mln. Lt kainavusią alaus virimo cecho modernizaciją",– priežastis įvardija p. Kučinskas. Jis tikina, kad pagrindinis "Švyturio" tikslas – ne patenkinti rinką, o išlaikyti įmonę pelningą. Dėl sparčiai augančios paklausos "Švyturys" sustabdė 2 numatytus projektus iki vasaros pabaigos.

Klaipėdiečiai balandį pardavė 395.500 dal alaus, t.y. 10% daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį, kai buvo realizuota 362.000 dal. alaus. Paklausos šuolį, ypač antroje mėnesio pusėje, dėl atšilusių orų ir aktyvios reklaminės kampanijos teigia pajutę ir AB "Kalnapilis" bei UAB "Utenos alus" (UA).

"Trūksta kai kurių alaus rūšių – "Ice", "Kalnapilio", "Utenos pilsner", "Utenos stipriojo", – VŽ sakė Arūnas Jarmolavičius, UAB "Jungtinis alaus centras" generalinis direktorius.

"Kalnapilis" bei UA, palyginti su pernykščiu balandžiu, pardavimus padidino atitinkamai 70% ir 37%. Negalutinais duomenimis, "Kalnapilis" balandį pardavė apie 390.000, o UA per 430.000 dal alaus.

Tiesa, dalis aludarių balandį negalėjo pasigirti didesniu augimu. Štai AB "Vilniaus Tauras" balandį išliko pernykščiame lygyje – šiemet parduota 175.000 dal, pernai – 177.000. AB "Gubernija" rezultatai, palyginti su pernai balandžiu, netgi šiek tiek smuko – parduota per 70.000 dal alaus.

"Ypatingos reikšmės balandžio pardavimams neteikėme, nes rengiamės šuoliui vasarą. Pastatėme naują daryklą ir birželį patieksime naujų alaus rūšių", – sakė Romuldas Dunauskas, "Gubernijos" generalinis direktorius.

Į vasarą viltis deda ir AB "Ragutis", investavusi į technologijų atnaujinimą ir gegužės viduryje pristatysiantis naujas alaus rūšis Ragučio "Premium" ir Ragučio "Pilsner".

UA ir "Kalnapilis" šiemet, jei bus šilta vasara, planuoja parduoti maždaug po 700.000 dal.

"Jeigu vasara bus panaši kaip pernai, vasaros mėnesiais galėtume parduoti 800.000 dal/mėn.",– prognozavo "Švyturio" vadovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (52)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (894)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (79)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.