Rusija pajėgi atsiskaityti su kreditoriais

Rusijos pirmasis vicepremjeras Michailas Kasjanovas pareiškė manąs, kad Rusija skolinius įsipareigojimus užsienio kreditoriams šiemet yra pajėgi vykdyti pati, be Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos.
"Teoriškai tai įmanoma. Manau, kad praktiškai - taip pat", pareiškė M. Kasjanovas, kuris yra laikomas realiausiu kandidatu į naujosios vyriausybės vadovo postą.

M. Kasjanovo žodžiais, "tragedijos nebus", jei Rusija neturės finansavimo šaltinių iš užsienio, o taip bus balandį bei gegužę, veikiausiai ir birželį, kadangi savalaikį atsiskaitymą su kreditoriais kol kas užtikrina papildomos biudžeto pajamos.

Vicepremjeras pabrėžė, jog vyriausybė šį mėnesį neketina skolintis iš centrinio banko vidaus poreikiams, nes tai yra kraštutinė priemonė, kuri iš esmės reiškia ne ką kita, o pinigų spausdinimą.

M. Kasjanovo vertinimu, Rusijos ekonomikos plėtra, nesant finansavimo iš TVF, nesulėtės, nors dėl to ir gali kilti biudžeto išlaidų plano vykdymo problemų.

Vicepremjeras priminė, jog pirmąjį šių metų ketvirtį Rusija užsienio kreditoriams išmokėjo 2,4 mlrd. JAV dolerių, antrąjį ketvirtį išmokės apie 3 mlrd. JAV dolerių, o antrąjį pusmetį privalės išmokėti 4,8 mlrd. JAV dolerių.

"Tačiau tam, kad Rusijos vyriausybė šiemet galėtų nepriekaištingai įvykdyti skolinius įsipareigojimus užsieniui ir kartu įgyvendinti biudžeto įsiskolinimų likvidavimo planą, iš TVF reikėtų gauti paskolų už maždaug 1,5 mlrd. JAV dolerių", pripažino vicepremjeras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (2)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (1)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (8)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.