Rusija naują dujotiekį norėtų tiesti per Lenkiją

Lenkijos dienraštis "Žycie" antradienį pranešė, jog tarp Lenkijos ir Rusijos vyksta intensyvios derybos dėl naujo dujotiekio per Lenkiją į Slovakiją tiesimo.
BNS korespondentui Lenkijos ūkio ministerija šios žinios nepatvirtino.

Tuo tarpu "Žycie" rašo, kad "iš patikimų šaltinių sužinota, jog derybose yra pasiekta didelė pažanga".

Pasak Lenkijos dienraščio, apie naują dujotiekį Rusijos vyriausybės laikraštis "Ruskaja gazeta" straipsnyje "Gazprom" prie Varšuvos ir Bratislavos vartų" pranešė dar kovo mėnesį.

"Žycie" pastebi, jog "Rusija gundo Lenkiją dideliais dujų tranzito pelnais ir gąsdina, kad atsisakius dujotiekis bus tiesiamas iš Peterburgo į Berlyną Baltijos jūros dugnu".

Lenkijos laikraščio nuomone, "naujo dujotiekio tiesimas gali smarkiai pabloginti Lenkijos ir Ukrainos santykius", kadangi "Ukraina pamanytų, jog ji parduodama Rusijai", o tai sukeltų "Ukrainoje naujų antilenkiškų nuotaikų".

Lenkijos spaudoje jau seniai buvo rašoma apie planuojamą tiesti naftotiekį iš Odesos į Gdanską.

Šiuo metu per Lenkiją eina viena 700 kilometrų dujotiekio juosta iš Rusijos - Jamalas-Vakarų Europa. Pagal sutartį Lenkija 25 metus iš jo kasmet gaus 10 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų. Pati Lenkija jų išgauna tik 4 mlrd. kubinių metrų per metus.

Dabar vyksta derybos dėl dujotiekio tiesimo iš Norvegijos į Lenkiją.

Specialistų duomenimis, Lenkija 2010 metais turėtų sunaudoti 16-21 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, tuo tarpu dabar jų reikia tik apie 11 mlrd. kubinių metrų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (101)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.