Rusams siūlomų "Mažeikių naftos" akcijų vertė - apie 180 mln. litų

 (2)
JAV bendrovė "Williams International" už 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir valdytojos teises sumokėjo 300 mln. litų (75 mln. dolerių).

Pasak dienraščio, kiti Mažeikių koncerno akcijų pirkėjai turėtų orientuotis į akcijų kainą, kurią ateityje, pirkdamas papildomai 16,5 proc. "Mažeikių naftos" akcijų, mokės "Williams".

Vyriausybės ir "Williams" sutartis numato, kad emisijos būdu didinant "Mažeikių naftos" kapitalą, "Williams" turi už 1 proc. akcijų sumokėti ne mažiau kaip 18,18 mln. litų. "Williams" dalis po emisijos siektų 49,5 proc.

Rusijos tiekėjams parduodant iki 10 proc. "Mažeikių naftos" akcijų, 5 proc. sumažėtų "Williams" galimybė įsigyti dar vieną 16,5 proc. akcijų paketą. Tas pat būtų ir parduodant 10 proc. akcijų finansų institucijoms, teigia dienraštis.

Jei "Williams" ateityje padidintų savo dalį "Mažeikių naftoje" iki 66 proc., valstybės dalis sumažėtų iki 22,5 proc. Įstatymas numato, kad pradžioje valstybei turi likti ne mažiau kaip 18 proc.

Ūkio ministras Valentinas Milaknis aiškino, kad sutartis su "Williams" nereiškia, kad ji negali būti keičiama. Jis pabrėžė nesiūląs tiekėjams parduoti 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų.

"Siūlau iš pradžių parduoti 5 proc. ir paskui, jei jie sėkmingai dirbs visus metus, parduoti kitus 5 proc.", sakė ūkio ministras.

Pagal sutartį su "Williams" Rusijos tiekėjams numatyta parduoti iki 10 proc. Mažeikių koncerno akcijų.

Į Lietuvos naftos ūkio akcijas pretenduoja du Rusijos naftos tiekėjai - "LUKoil" ir "Jukos".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (51)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (893)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (79)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.