Rusai įvertino savą prekę

Po 1998 m. finansų krizės sekęs staigus Rusijos vartotojų perkamumo galios nuosmukis iš esmės pakeitė jų požiūrį į įsigyjamas prekes. Prekės kilmės šalies svarbą į antrą vietą nustūmė kaina ir kokybė.
Beveik pusė Rusijos gyventojų - 47% dėl smukusio pragyvenimo lygio atsikratė dar prieš porą metų vyravusios nuostatos, kad vakarietiška prekė yra gera prekė. Dabar jiems neberūpi, iš kur gaminys, svarbu, kad jis būtų nebrangus ir kokybiškas.

Be to, daugiau nei trečdalis vartotojų pradėjo teikti pirmenybę šalies produkcijai.

Tokias balandį atliktos gyventojų apklausos išvadas paskelbė Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centras.

Kiek kitokias išvadas perša rinkodaros paslaugų agentūros "Komkon" tyrimai, kurių metu firma kasmet apklausia 30.000 respondentų 40-yje šalies miestų.

Firmos specialistai teigia, kad prie importuojamų prekių paklausos sumažėjimo gerokai prisidėjo ne tik perkamosios galios nuosmukis - per 2 m. skaičius gyventojų, pasiruošusių už kokybišką rusišką prekę mokėti brangiau, padidėjo 1,6 karto, beveik iki 17%.

Pasak vietos specialistų, ne maisto prekių rinkoje šiuo metu stiprėja tendencija, kuri maisto produktų rinkoje buvo prieš 3-4 m. - gamintojai nustojo dengstytis užsienio prekių ženklais, kadangi vartotojai į tai kreipia mažiau dėmesio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (2)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (4)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (35)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (26)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.