Rudenėjanti Palanga: atpigę būstai, dienos pietų pasiūlymai ir dingęs triukšmas

 (99)
Rudenėjanti Palanga: atpigę būstai, dienos pietų pasiūlymai ir dingęs triukšmas
© DELFI (R.Mykolaitytės nuotr.)

Vasaros sezono pabaiga labiausiai juntama Lietuvos pajūryje. Maistas ir nuoma atpigo, dingo dažną iš proto variusios žmonių minios kurorto centre bei eilės parduotuvėse. Jaunimas, vyresniuosius erzinęs nesibaigiančiais vakarėliais, išvyko mokytis ir dirbti.

Todėl pamažu į Palangą plūsta solidesnio amžiaus poilsiautojai, o kurortas, nors ir gausiai laistomas lietaus, vis dar skelbia – atostogų sezonas Palangoje nesibaigė.

Šiltuoju metų laiku poilsiautojus džiuginusi Baltijos jūra dabar sulaukia vos saujelės besimaudančių drąsuolių. O ir paplūdimyje žmonių nedaug – visą savaitę kasdien pasirodantis lietus poilsiautojus privilioja tik trumpam iki tilto.

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį užsidaro ir dalis pasilinksminimo vietų, vasarą pritraukusių daugiausiai jaunimo. Parduotuvėlės trumpina darbo laiką, o sezoninius darbuotojus keičia patys savininkai. Tačiau gintaro pardavėjai ir didžioji dalis kavinių dar neskuba – jie lauks poilsiautojų ir rudenį.

Ir toliau dirbti nusiteikusios kavinės susidūrė su darbuotojų stygiaus problema. J. Basanavičiaus gatvėje galima rasti ne vieną skelbimą „Ieškomi padavėjai“.

Tokį darbą vienoje iš Palangos kavinių vasarą dirbusi Asta patikino nuo rugsėjo taip pat vyksianti į mokslus: „Vasarai įpusėjus mūsų kavinėje buvo dvylika padavėjų. Baigiantis rugpjūčiui esame likusios tik penkios. O nuo rugsėjo visos paliekame Palangą, todėl savininkai ieško bent kelių žmonių, kurie galėtų dirbti visus metus“.

Lietuvius Palangoje stebinusios didžiulės kainos prasidedant rudeniui stipriai keičiasi – krenta apgyvendinimo įkainiai tiek viešbučiuose, tiek ir pas palangiškius. J. Basanavičiaus gatvėje gali rasti skelbimų, siūlančių nakvynę po 12 litų už naktį.

Kavinėse atsirado kur kas daugiau akcijų ir dienos pietų pasiūlymų, todėl pavalgyti galima kone perpus pigiau. Kai kuriose maitinimo įstaigose už 8 litus dabar siūlomas ne tik patiekalas, bet ir gėrimas prie jo.

Tokios sąlygos – puikus variantas kiekvieną litą skaičiuojančių pensininkų atostogoms. Ir iš tikrųjų – vos išėjus į J. Basanavičiaus gatvę plika akimi matyti, kad jaunimą vis dažniau keičia solidžios poros. Dabar – jų laikas linksmybėms.

www.DELFI.lt
 
99
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Ilgai netvėrė – Rusija atšaukė dalį draudimų (276)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 16:03
Rusijos vyriausybė pakoregavo maisto produktų, kuriuos draudžiama importuoti, sąrašą.

Dėl viešųjų pirkimų kartelio – įtarimai 7 bendrovėms

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 15:56
Trečiadienį Konkurencijos taryba išsiuntė Konkurencijos įstatymo pažeidimu įtariamoms bendrovėms „Aestus”, „Aketus”, „Baltic Transport Service”, „Convertus”, „Effectivus”, „Gedarta”, „Ugna” filialui pranešimą apie tyrimo išvadas.

Išleistos Baltijos keliui paminėti skirtos monetos (1)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 15:47
Išleistos Baltijos keliui  paminėti skirtos monetos
lb.lt nuotr.
Lietuvos banko į apyvartą išleistose Baltijos kelio 25-mečiui skirtose dviejose – 25 ir 50 litų – kolekcinėse monetose simbolinis medis vaizduoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos susijungimą į gyvąją grandinę Baltijos kelyje.

Atidėjo 12,8 mln. Lt išmokėjimo L. Boscos paveldėtojams klausimą (6)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 15:13
Bendrovės „Alita“ privatizavime Lietuvoje prieš daugiau kaip dešimt metų nesėkmingai dalyvavusiam ir neseniai mirusiam Italijos verslininko Luigiterzo Boscos paveldėtojams dar teks palaukti kol bus padengtos 12,8 mln. litų arbitražo ir atstovavimo išlaidos.

Pripažino: Rusija pradėjo jausti Vakarų sankcijų padarinius (110)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 14:46
Vakarų taikomos Rusijos finansų sektoriui sankcijos, draudžiančios šalies bankams ir bendrovėms prieigą prie ilgalaikio skolinamo kapitalo, jau pradeda veikti Rusijos ekonomiką ir ateityje jai darys dar daugiau įtakos. Tokią nuomonę žurnalistams išreiškė Rusijos finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčiakas.