Rudenėjanti Palanga: atpigę būstai, dienos pietų pasiūlymai ir dingęs triukšmas

 (99)
Rudenėjanti Palanga: atpigę būstai, dienos pietų pasiūlymai ir dingęs triukšmas
© DELFI (R.Mykolaitytės nuotr.)

Vasaros sezono pabaiga labiausiai juntama Lietuvos pajūryje. Maistas ir nuoma atpigo, dingo dažną iš proto variusios žmonių minios kurorto centre bei eilės parduotuvėse. Jaunimas, vyresniuosius erzinęs nesibaigiančiais vakarėliais, išvyko mokytis ir dirbti.

Todėl pamažu į Palangą plūsta solidesnio amžiaus poilsiautojai, o kurortas, nors ir gausiai laistomas lietaus, vis dar skelbia – atostogų sezonas Palangoje nesibaigė.

Šiltuoju metų laiku poilsiautojus džiuginusi Baltijos jūra dabar sulaukia vos saujelės besimaudančių drąsuolių. O ir paplūdimyje žmonių nedaug – visą savaitę kasdien pasirodantis lietus poilsiautojus privilioja tik trumpam iki tilto.

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį užsidaro ir dalis pasilinksminimo vietų, vasarą pritraukusių daugiausiai jaunimo. Parduotuvėlės trumpina darbo laiką, o sezoninius darbuotojus keičia patys savininkai. Tačiau gintaro pardavėjai ir didžioji dalis kavinių dar neskuba – jie lauks poilsiautojų ir rudenį.

Ir toliau dirbti nusiteikusios kavinės susidūrė su darbuotojų stygiaus problema. J. Basanavičiaus gatvėje galima rasti ne vieną skelbimą „Ieškomi padavėjai“.

Tokį darbą vienoje iš Palangos kavinių vasarą dirbusi Asta patikino nuo rugsėjo taip pat vyksianti į mokslus: „Vasarai įpusėjus mūsų kavinėje buvo dvylika padavėjų. Baigiantis rugpjūčiui esame likusios tik penkios. O nuo rugsėjo visos paliekame Palangą, todėl savininkai ieško bent kelių žmonių, kurie galėtų dirbti visus metus“.

Lietuvius Palangoje stebinusios didžiulės kainos prasidedant rudeniui stipriai keičiasi – krenta apgyvendinimo įkainiai tiek viešbučiuose, tiek ir pas palangiškius. J. Basanavičiaus gatvėje gali rasti skelbimų, siūlančių nakvynę po 12 litų už naktį.

Kavinėse atsirado kur kas daugiau akcijų ir dienos pietų pasiūlymų, todėl pavalgyti galima kone perpus pigiau. Kai kuriose maitinimo įstaigose už 8 litus dabar siūlomas ne tik patiekalas, bet ir gėrimas prie jo.

Tokios sąlygos – puikus variantas kiekvieną litą skaičiuojančių pensininkų atostogoms. Ir iš tikrųjų – vos išėjus į J. Basanavičiaus gatvę plika akimi matyti, kad jaunimą vis dažniau keičia solidžios poros. Dabar – jų laikas linksmybėms.

www.DELFI.lt
 
99
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Žinia, kurios dirbantieji laukė 5-erius metus (72)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:42
Žinia, kurios dirbantieji laukė 5-erius metus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Panašu, kad valdantieji ketina padidinti ne tik per krizę sumažintas ligos pašalpas, bet ir nedarbo draudimo išmokas, kurias gauna darbo netekę žmonės.

„Lonely Planet“ įvertino Lietuvą (8)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:21
„Lonely Planet“ įvertino Lietuvą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kelionių portalas „Lonely Planet“ paskelbė TOP 10 sąrašą šalių, kurias verta aplankyti 2015 m. Tarp šalių – ir Lietuva.

Kinijos ūkio augimas - lėčiausias (2)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:31
Kinijos ūkio augimas - lėčiausias
AOP nuotr.
Kinijos ekonomikos augimas trečiąjį šių metų ketvirtį augo lėčiausiai nuo pat finansų krizės pradžios, todėl rinkose kyla spekuliacijos, kad šalies vyriausybei gali tekti imtis papildomų ūkio skatinimo priemonių. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.

Ruošia cigarečių ir alkoholio brangimą ėmėsi kitų metų biudžeto (33)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:29
Seimas antradienį ėmėsi kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetų. Pirmą kartą istorijoje šalies finansai numatomi eurais, nes nuo 2015 m. Lietuva taps euro zonos nare.

Rusija plečia draudžiamų įvežti produktų sąrašą (37)

2014 spalio mėn. 20 d. 21:35
Rusija paskelbė nuo spalio 21 dienos laikinai apribojanti stambiųjų raguočių riebalų, kiaulių ir paukščių riebalų importą iš Europos Sąjungos (ES) šalių, sakoma Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) pranešime.