"Rover" likimas paaiškės po mėnesio

Kiek anksčiau Jungtinės Karalystės grupė "Alchemy Partners" pranešė nutraukusi derybas su Vokietijos automobilių gamintoju BMW dėl nuostolingo padalinio Jungtinėje Karalystėje "Rover" pirkimo.

Visos derybų dėl "Rover" fabriko Longbridže, vidurio Anglijoje, pardavimo detalės neatskleistos, bet "Alchemy" teigia, kad nesutarta dėl keleto sutarties aspektų.

Išsyk po to BMW akcijų vertė Frankfurte smuko daugiau nei 6 procentais.

Ketvirtadienį BMW dėl "Rover" pardavimo atsisakė derėtis su konsorciumu "Phoenix", kuriam vadovauja buvęs "Rover" vykdomasis direktorius, nes, pasak BMW, konsorciumas negali suteikti pakankamų finansinių garantijų, kad galėtų įvykdyti savo pasiūlymą.

Longbridžo fabriko likimas jau tapo politine Jungtinės Karalystės problema. Šalies vyriausybė sako nebuvusi informuota apie BMW ketinimus parduoti "Rover" padalinį.

Tuo tarpu BMW teigia, kad Jungtinėje Karalystėje automobilius gaminti pelningai yra neįmanoma. Viena to priežasčių - per stiprus svaras sterlingų.

Pardavus Longbridžo fabriką, gali būti prarasta apie 20 tūkst. darbo vietų. Profesinės sąjungos mano, kad jei fabrikas būtų parduotas konsorciumui "Phoenix", darbo vietų sumažėjimas nebūtų toks didelis, todėl jos konsorciumą ir palaiko.

Spauda pranešė, kad Indijos grupė "Tata Engineering and Locomotive" (TELCO) fabrike norėtų gaminti savo mažąjį automobilį "Indica", nors pati TELCO pranešė dėl to su BMW nesideranti.

BMW pranešime teigiama, kad padalinio "Land Rover" pardavimas automobilių gamintojui "Ford" turėtų būti baigtas metų viduryje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (5)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (50)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.

V. Vasiliauskas: euro zonos augimas – ne toks, kokio norėtųsi (9)

Euro zona po truputį auga, nors augimas nėra toks, kokio visiems norėtųsi. Sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.