„Rolls-Royce“ vadovas perspėja dėl „kietojo“ „Brexit"

Britų aeronautikos ir variklių gamybos milžinės „Rolls-Royce“ vadovas pabrėžė, kad norint, jog Jungtinė Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) poveikis verslui būtų minimalus, svarbu, kad „pokyčiai būtų kiek įmanoma mažesni“, informuoja BBC.
© AFP / Scanpix

Pasak „Rolls-Royce“ generalinio direktoriaus Warreno Easto, „kuo toliau atsidursime nuo faktinės padėties, tuo bus sunkiau“.

Variklių gamintojos teigimu, svarbu išsaugoti automobilių dalių bei personalo judėjimo tarp JK ir bloko galimybę.

Jei tektų palikti muitų sąjungą ir bendrąją rinką, darbo jėgos bei prekių laisvas judėjimas būtų neįmanomas, teigia gamintoja.

Jungtinės Karalystės iždo sekretorius Philipas Hammondas sekmadienį dar kartą pasisakė už ketinimą trauktis iš abiejų struktūrų.

Kalbėdamas Paryžiuje vykstančioje parodoje, W. Eastas pareiškė, kad kitos įmonės taip pat pajustų „kietojo „Brexit“ padarinius.

„Aeronautikos pramonė yra tarpusavyje susijusi tampriais ryšiais, todėl kitos sektoriaus bendrovės, veikiančios tarp JK ir ES, taip pat patirtų tų pačių sunkumų kaip ir mes“, - sakė jis.

Toks W. Easto perspėjimas nuskambėjo tuo metu, kai didžiųjų bendrovių vadovai aktyviai ragina britų vyriausybę siekti švelniojo „Brexit“. Derybos dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES oficialiai prasidėjo Briuselyje pirmadienį.

W. Eastas taip pat pažymėjo, kad pasitraukusi iš ES, Jungtinė Karalystė nebebūtų Europos aviacijos saugumo agentūros (EASA), reguliuojančios pramonę ir sertifikuojančios aviacijos produktus, dalimi. Toks scenarijus taptų rimta problema tokioms bendrovėms kaip „Rolls“, gaminančioms variklius komerciniams orlaiviams.

Tačiau jis pridūrė, kad Jungtinė Karalystė gali pasekti Šveicarijos ar Norvegijos pavyzdžiu ir tapti asocijuotąja agentūros nare.

„Rolls-Royce“ kelerius pastaruosius metus patyrė rimtų sunkumų. Sausį jai teko sumokėti beveik 700 mln. svarų JK ir JAV valdžios institucijoms dėl įtarimų kyšininkavimu.

Šis pretenzijų sureguliavimas, taip pat smarkiai kritęs svaro kursas brangiai kainavo bendrovei - 2016 metais koncernas patyrė 4,6 mlrd. svarų nuostolių.

W. Eastas, tapęs „Rolls“ generaliniu direktoriumi prieš beveik dvejus metus, išsakė vilčių, kad šiais metais bendrovės finansiniai rezultatai turėtų „šiek tiek pagerėti“. Jis taip pat užsiminė, kad artimiausiu metu nebenumatoma jokių masinių atleidimų. Pernai gruodį dėl vangios klientų paklausos įmonei teko panaikinti 800 darbo vietų laivybos skyriuje.

Jungtinėje Karalystėje dirba 23 000 „Rolls Royce“ darbuotojų, visame pasaulyje - 55 tūkst.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.