Rinkos dalyviai teigiamai vertina naująjį LTB vadovą

Jis pakeitė nuo 1997-ųjų birželio bankui vadovavusį Romualdą Visokavičių, kurio veikla buvo nepatenkinta didžiausia LTB akcininkė Vyriausybė.

"Džiaugiuosi, kad atėjo naujas vadovas - stiprus ir talentingas, tačiau toks pokytis prasmę turės tik tuo atveju, jei jis jau dabar žino, ką daryti ir kaip keisti banko veiklą per likusius metus", BNS sakė "Snoro" banko tarybos pirmininko pavaduotojas Jefimas Borodulinas.

Finansų analitikė Margarita Starkevičiūtė mano, jog naujasis LTB vadovas yra geras specialistas ir "jo atėjimas į banką užtikrins tikrai gerą banko darbą".

M. Starkevičiūtė pabrėžė, kad A. Križinauskas gerai pažįsta vertybinių popierių rinką, ir ši patirtis pravers privatizuojant banką.

"Vienas žmogus visko nenuveiks, priklausys nuo to, kokią jis surinks komandą ir kaip jai vadovaus. Tai yra jo rankose. Manau, kad jis turėtų tinkamai paruošti banką privatizavimui", BNS sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas. A. Križinauskas buvo R. Šarkino pavaduotojas, kai šis dirbo finansų ministru.

Centrinio banko vadovas mano, kad bus daug darbo, norint tinkamai paruošti ir privatizuoti LTB. Tačiau, anot jo, paruošiamasis procesas neturėtų smarkiai užtrukti dėl vadovybės kaitos ir Taupomasis bankas turėtų būti parduotas 2001 metais.

"Hansabanko" finansų makleris Tomas Andrejauskas mano, kad dėl sėkmingo banko privatizavimo galėtų būti paaukoti keli papildomi mėnesiai ar net pusmetis ir Vyriausybė, jį pardavusi, gautų daugiau pinigų.

T. Andrejauskas sakė teigiamai vertinąs tokį įvykių posūkį ir manąs, kad daug kas priklauso nuo A. Križinausko sugebėjimo suburti gerą komandą.

Spėjama, kad LTB struktūra yra labai išpūsta, jame daug nereikalingų darbo vietų, bankas dirba neefektyviai. Pasak T. Andrejausko, dabar jį reikės valdyti taip, kad dirbtų pelningiau ir efektyviau.

"Vertinant A. Križinausko nuveiktus darbus "Balticum Management", kuri yra įgyvendinusi ne vieną didelį projektą, jis turi būti naudingas bankui, ypač artėjant jo privatizavimui", BNS teigė finansų maklerio įmonės "Baltijos vertybiniai popieriai" makleris Dmitrijus Dutovas.

"Balticum Management" A. Križinauskas vadovavo dvejus metus. Iki tol jis kelis mėnesius dirbo jau žlugusio "Litimpeks" banko valdybos pirmininko pavaduotoju, o dar anksčiau - finansų ministru.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (102)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.