Reklamos verslas be optimizmo

 (3)
Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus valdybos narių posėdyje buvo teigiama, jog nors ir esama atsigavimo požymių, tačiau reklamos rinka dar ilgai kops iki 1998 m. lygio.
Remiantis rinkos tyrimų bendrovės UAB “SIC Gallup Media” atliktu reklamos monitoringu žiniasklaidoje, pernai reklamos rinka išaugo tik 2,26%, tuo tarpu 1998 m. augimas buvo beveik 55%.

"Tačiau pačios reklamos kiekis sumažėjo, o kainos šoktelėjo į viršų. Be to, nemažai žiniasklaidos bendrovių savo užsakovams taikė nemažas nuolaidas, todėl pajamų realiai gavo mažiau",– sakė Gytis Juodpusis, “SIC Gallup Media” direktorės pavaduotojas.

Pavyzdžiui, visa žiniasklaidos reklamos rinka (be nuolaidų) siekė 453 mln. Lt, o realiai šios bendrovės pajamų gavo tik apie 200 mln. Lt. "Akivaizdus pavyzdys yra su TV reklama – oficialios šios rinkos pajamos – 228 mln. Lt, tačiau TV gavo tik apie 70 mln. Lt, radijas atitinkamai – 20 ir 14 mln. Lt pajamų", kalbėjo p. Juodpusis.

Raimondas Šeštakauskas, Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus (TRALS) direktorius, VŽ sakė, jog ir šių metų pradžia optimistiškai nenuteikia.

"O jei nebus atidėtas nuo gegužės 1 d. įsigaliojęs tabako reklamos draudimas (gegužės 23 d. svarstomas Seime), šių metų rezultatai bus dar liūdnesni, nes stipriai sumažės lauko ir spaudos reklamos pajamos. Galima apriboti, o ne visiškai uždrausti tabako reklamą", pridūrė p.Šeštakauskas.

TRALS vadovai tikisi, jog rudenį bus priimtas ir reklamos įstatymas, kuris šiuo metu taip pat yra užstrigęs valdininkų stalčiuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (332)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (228)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (2)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.