Reklamos turiniui - valdžios apynasris

 (3)
Vyriausybė sieks įstatymu apsaugoti vartotojus nuo neetiškos, klaidinančios, visuomenės moralės principus pažeidžiančios reklamos ir jos gausos.
Tokie draudimai yra numatyti antradienį Vyriausybės patvirtintame Reklamos įstatymo projekte.

Jei Seimas pritars įstatymo projekto nuostatoms, per televiziją bei radiją bus draudžiama rasinę, lyčių, religinę, tautinę neapykantą kurstanti bei žmogaus garbę ir orumą žeminanti reklama.

Įstatymo projekte taip pat numatyta, kad reklama turi būti aiškiai atpažįstama.

Klaidinančios ir lyginamosios reklamos (kai tiesiogiai ar netiesiogiai nurodomas reklamos davėjo konkurentas, jo prekės ar paslaugos) naudojimo kontrolę turės užtikrinti Konkurencijos tarnyba.

Šiai tarnybai teks aiškintis, ar klaidinanti reklama gali paveikti vartotojų ekonominį elgesį, ar ji nepažeidžia kito asmens galimybių konkuruoti.

Kitų draudimų bei reikalavimų vykdymo kontrolė bus patikėta Nacionalinei vartotojų teisių apsaugos tarybai.

Ūkio viceministro Osvaldo Čiukšio teigimu, ši taryba ar jos pakviesti specialistai nuspręs, ar transliuojama reklama yra etiška ir padori.

Maksimali bauda už įstatymo pažeidimus - 20 tūkst. litų.

O.Čiukšys pripažino, jog atvejų, kai transliuojama neetiška ar klaidinanti reklama, pasitaiko retai. "Šis įstatymas reikalingas tam, kad tokių precedentų būtų išvengta", - sakė pareigūnas.

Įstatymo projekte yra numatyta, kad bendra reklaminių intarpų trukmė negali viršyti 20 proc. viso dienos programos laiko ir per vieną valandą negali būti ilgesnė kaip 15 minučių.

Priėmus įstatymą reklama negalės būti įterpiama į informacines, religinio turinio laidas, pamaldų transliacijas, taip pat vaikų laidas, kai jų trukmė nesiekia pusvalandžio.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimo kompanijos "Gallup International", Tarptautinės reklamos asociacijos ir "Baltijos tyrimų" atliktos apklausos duomenys rodo, kad, 53 procentų Lietuvos gyventojų nuomone, reklamuojami produktai nėra tokie, kokių tikisi pirkėjai.

Pasak O.Čiukšio, Reklamos įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į Europos Sąjungos reikalavimus bei derinant jį su Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriumi.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (18)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (16)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (61)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.