Reikalaujama naikinti "Vilniaus šilumos tinklų" privilegijas

Konkurencijos tarybos teigimu, tokiu būdu energijos tiekimo rinkoje gali būti sudaromos išskirtinės sąlygos specialiosios paskirties akcinei bendrovei "Vilniaus šilumos tinklai", kuri yra savivaldybės nuosavybė.

Pasak Konkurencijos tarybos, prielaidos riboti konkurenciją atsiranda dėl to, kad, vadovaujantis sunkia "Vilniaus šilumos tinklų" padėtimi, bandoma administracinėmis priemonėmis reguliuoti rinką, be to, sprendimus priimanti komisija nėra nešališka.

Vilniaus savivaldybės sudaryta Statinio prijungimo prie šilumos šaltinio techninių sąlygų išdavimo ir derinimo komisija draudžia kai kuriems vartotojams naudoti alternatyvius šilumos šaltinius.

Šis draudimas neretai argumentuojamas Vilniaus miesto valdybos sprendimo punktu, reikalaujančiu "išlaikyti esamą šilumos šaltinį".

Konkurencijos tarybos teigimu, taip bandoma riboti konkurenciją, nors šiuo metu esantys įstatymai statomiems gyvenamiesiems namams, rekonstruojamoms ir steigiamoms įmonėms nedraudžia pasirinkti energijos šaltinio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (11)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (18)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (9)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.