R. Visokavičius Seime skundė LTB tarybos pirmininkę

 (4)
Pirmadienį žurnalistams R. Visokavičius pareiškė nesutinkąs su kaltinimais dėl neefektyvaus banko valdymo ir tvirtino, kad posto neteko dėl politinių priežasčių. Pasak jo, šios politinės ir finansinės jėgos išaiškės netrukus, artėjant LTB privatizavimui.

Tačiau R. Visokavičius mano, kad naujai paskirtas LTB valdybos pirmininkas Algimantas Križinauskas joms neatstovauja.

Pirmadienį netikėtas LTB vadovų pakeitimas svarstytas uždarame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje.

Jame dalyvavo finansų ministras Vytautas Dudėnas, viceministrė ir LTB tarybos pirmininkė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas bei praėjusią savaitę atleistas LTB vadovas Romualdas Visokavičius.

Pasibaigus posėdžiui, D. Grybauskaitė patvirtino, kad R. Visokavičius buvo nušalintas dėl objektyvių priežasčių, visų pirma dėl neefektyvios banko veiklos.

R. Visokavičius teigė, kad būtent D. Grybauskaitė suklaidino premjerą, Vyriausybę, finansų ministrą bei "visus likusius šalies vadovus".

R. Visokavičius nepaneigė galimybės, kad bus kovojama teismuose. "Tai priklausys tik nuo jų elgesio - nuo to, ką man pasiūlys toliau", žurnalistams sakė R. Visokavičius.

Jis teigė kol kas negavęs jokių pasiūlymų, tačiau laukiąs darbo "pagal specialybę".

Lietuvos banko vadovas Reinoldijus Šarkinas tvirtino, kad bankas turi pakankami pinigų ir gali dirbti. Jis neabejoja ir tuo, kad nauja komanda dirbs geriau.

R. Visokavičiaus vadovaujama LTB valdyba finansų ministro V. Dudėno iniciatyva atleista po to, kai paaiškėjo Vyriausybės užsakyto ir "Arthur Andersen" atlikto patikrinimo išvados.

Oficialiai paskelbta, kad bankas dirbo neefektyviai, viršijo numatytas išlaidas, ypač darbo užmokesčiui ir reklamai, nepadarė būtinų atidėjimų blogoms paskoloms.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas jokio sprendimo nepriėmė, tik išklausė informaciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (844)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.