Privatūs vežėjai kol kas atsisako ultimatumų

 (1)
Privatūs vežėjai kovo 24 dieną planavo surengti visuotinį streiką ir automobiliais užtverti automagistralę Vilnius-Klaipėda bei pagrindinius kelius Lietuvos didmiesčiuose.

Kaip BNS sakė Respublikinės taksi ir mažųjų autobusų vairuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Večiaslavas Volovojus, sąjunga atsisako bet kokių protesto akcijų iki balandžio 1 dienos, kadangi dar tikisi palankaus Vyriausybės sprendimo.

Privačių Lietuvos autobusų, mikroautobusų ir taksi įmonių vežėjai reikalauja panaikinti Vyriausybės nutarimą dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo maršrutiniuose taksi automobiliuose, kuris turi įsigalioti nuo balandžio 1 dienos.

"Kasos aparatų įsigijimas turi būti laisvas darbdavio apsisprendimas, todėl, jei nuo balandžio 1 dienos bus taikomos sankcijos vairuotojams ir darbdaviams, profesinė sąjunga stos ginti privačių vežėjų interesus", teigia V. Volovojus.

Anot V. Volovojaus, nepavykus susitarti su Vyriausybe, privatūs vežėjai balandžio 1 dieną žada į gatves išvažiuoti kaip įprasta - su bilietais, bet be kasos aparatų.

"Jei tuo metu vežėjai bus pradėti bausti, bus vykdomas finansinis teroras, mes pradėsime bado akciją", sakė V. Volovojus.

Vežėjai taip pat reikalauja palikti patento mokestį individualioms įmonėms bei leisti savivaldybėms pačioms nustatyti diferencijuotą maršruto mokestį savo mieste, Vyriausybės ir Susisiekimo ministerijos nustatytose ribose.

Patento mokestį taip pat planuojama panaikinti balandžio mėnesį.

Trečiadienį Klaipėdoje susirinkę Šiaulių, Kauno, Alytaus, Panevėžio bei Klaipėdos vežėjai taip pat patvirtino, jog jokių protesto akcijų nesiims ir dar bandys su Vyriausybe kasos aparatų klausimus išspręsti derybų keliu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (2)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (1)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (8)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.