Privatūs keleivių vežėjai grasina kelių blokadomis

Klaipėdos privačių vežėjų asociacijos "Autosektorius" prezidentas Edmundas Bartkus penktadienį spaudos konferencijoje pareiškė, kad nuo kitos savaitės visoje Lietuvos privatūs keleivių vežėjai ims blokuoti kelius ir valstybinius objektus.

Pasak E. Bartkaus, nepatenkinti vežėjai pasirengę blokuoti ir Ignalinos atominę elektrinę.

"Mes nebijome baudų už nesankcionuotus piketus ir jas pasiruošę mokėti ", teigė E. Bartkus.

Kada ir kokie objektai bus pradėti blokuoti, artimiausiu metu nuspręs specialiai įkurtas komitetas.

Vežėjų pasipiktinimą sukėlė penktadienį "Valstybės žiniose" paskelbtas Finansų ministerijos įsakymas, kad privatūs vežėjai turi kreiptis į mokesčių inspekcijas ir registruoti kasos aparatus. Įmonės, turinčios iki 3 automobilių, tai turi padaryti per vieną mėnesį.

Privačius vežėjus taip pat piktina patentų panaikinimas nuo balandžio 1 dienos. Panaikinus patentus, vežėjai nebegalės vežti keleivių be bilietų.

Pasak E. Bartkaus, jei nepavyks susitarti su Klaipėdos mokesčių inspekcija, kad jiems nebūtų skirtos baudos už važinėjimą be patentų, nuo šeštadienio apie 500 privačių vežėjų nutrauks darbą mieste.

"Mes kovosime, kad smulkioms personalinėms įmonėms išliktų patento mokestis, nes kitu atveju smulkus verslas bus sužlugdytas, sunaikintas", sakė E. Bartkus.

Nuo balandžio 1 dienos patentai juridinio asmens teisės neturinčioms individualioms keleivinio transporto įmonėms bei ūkinėms bendrijoms nebegalioja, todėl joms kasos aparatai bus privalomi, jos privalės deklaruoti ūkinės komercinės veiklos pajamas ir mokėti fizinių asmenų pajamų mokestį, pranešė Finansų ministerija.

Kasos aparatų įvedimo tvarką nustatys Valstybinė mokesčių inspekcija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (26)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.