Prigesusi "Microsoft" sėkmė kelia įtarimų

Programinės įrangos milžinei "Microsoft" šios savaitės pradžioje prasidėjo neramios dienos, teigia agentūra Reuters. Korporacija siekia išvengti teisiškai įmanomo jos suskaldymo, kuriuo būtų siekiama panaikinti pagrindą nuogąstavimams dėl nesąžiningos konkurencijos ir pernelyg sparčios korporacijos plėtros.
Bill Gates
Nuo tada, kai "Microsoft" įsivėlė į konkurencingumo ginčus, jos akcijų vertė nukrito 17 proc. - iki 65 JAV dolerių už vieną akciją. Tai mažiausia akcijų kaina nuo 1998-ųjų gruodžio. Nuosmukį lėmė tai, kad Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas, bausdamas korporaciją dėl konkurencijos įstatymo pažeidimo, pareiškė esąs linkęs suskaldyti ją į smulkesnes bendroves.

Praėjusį ketvirtadienį "Microsoft" paskelbė trečiojo ketvirčio finansinius veiklos rezultatus. Paaiškėjo, kad korporacijos pelnas buvo mažesnis nei tikėtasi. Be to, korporacija paskelbė esanti susirūpinusi dėl tolesnių mėnesių, nes esą mažėja personalinių kompiuterių paklausa.

Kai kurie analitikai mano, kad "Microsoft" nerimas yra pagrįstas, ir tai įrodo mažėjanti akcijų vertė bei pelnas. Tačiau įtaresni ekspertai spėja, kad korporacija taip elgiasi turėdama kitokių tikslų.

"Microsoft" ir jos partneriai nori pasinaudoti visais įmanomais būdais pademonstruoti itin konkurencingą rinką, kurioje "Microsoft" neva neužima dominuojančios pozicijos ir todėl korporacijos nereikia skaidyti", - sakė technologinių tyrimų grupės "International Data Corp." sisteminės programinės įrangos tyrimų padalinio viceprezidentas Dalienas Kusnetzky.

Kai kurie Volstrito analitikai spėja, kad "Microsoft" gali sąmoningai sabotuoti savo pačios akcijas, kad pasirodytų esanti pažeidžiama ir išvengtų griežtos bausmės. Kita vertus, toks žaidimas tęsiasi jau ilgokai.

"Tai lyg šachmatų partija. Juk žaidžiant šachmatais sąmoningai daromos klaidos. Vargu ar tikėtina, kad "Microsoft" paaukotų savo akcijų vertę, bet ši mintis neišeina iš galvos", - sakė Sietle įsikūrusios maklerio įmonės "McAdams Wright Ragen" prezidentas Scottas McAdamsas.

"Žinoma, yra galimybė, kad dabartinėmis aplinkybėmis "Microsoft" tik pozuoja. Bet aš nustebčiau, jei korporacija stengtųsi rekordiškai nusmukdyti savo akcijų vertę", - svarstė "S & P Equity Group" analitikas Brianas Goodstadtas.

Bet kuriuo atveju korporacijos naujojo finansų vadovo Johno Connorso pasakyti žodžiai apie "Microsoft" laukiančius sunkumus tikrai bus pasitelkiami kaip argumentai teisme.

"Korporacijai negresia didesnė konkurencija, negu jai teko patirti iki šiol. Konkurencija didėja visoje personalinių kompiuterių rinkoje. Žmonės pradeda naudotis vis tobulesnėmis, tinklui pritaikytomis technologijomis, pavyzdžiui, mobiliosiomis komunikacijomis arba internetine televizija. Šiame kontekste "Microsoft" ir "Windows" praranda buvusią reikšmę", - sakė D.Kusnetzky.

Analitikai taip pat primena, kad "Microsoft" likimas dar nėra nuspręstas ir teismui nebūtina nuspręsti suskaidyti korporaciją. Net jei toks sprendimas ir būtų priimtas, korporacija jį galėtų apskųsti ir ilgai dėl to bylinėtis.

Korporacija teigia nepažeidusi jokių įstatymų, nors teisėjo nutartyje ir teigiama, jog atsitiko būtent taip. "Microsoft" atstovai savo poziciją dar kartą išdėstė pirmadienį, pareikšdami, kad korporacijos suskaidymas būtų visiškai netinkamas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (16)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (76)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.