Prezidentas ragina nevaržyti verslo

Vienu iš svarbiausių uždaviniu įvardytas ūkį skandinančių valstybinių monopolijų pertvarkymas siekiant jų viešumo ir aiškumo. "Dabartinė mokesčių sistema reikalauja ne dalinių pataisų, bet esminio pertvarkymo",– teigė Lietuvos vadovas.

Pernai išryškėję krizės ženklai rodo neįgyvendintų reformų kainą, o nuo dar didesnių rytdienos bėdų gali apsaugoti tik nuoga tiesa, sakė Prezidentas.

Vardydamas valstybės bėdas, Lietuvos vadovas sakė, jog senokai užsitęsė kai kurių valstybės sričių valdymo krizė, kurios akivaizdžiausi bruožai – nusikalstamas neūkiškumas, būtinų sprendimų atidėliojimas, asmeninės atsakomybės vengimas, o liūdniausi to padariniai – nugyventos valstybinės įmonės bei nepakankamai veikli teisėsauga.

"Kraštą valdžiusios ir valdančios politinės jėgos iki šiol labiau protegavo stambųjį kapitalą ir daug mažiau dėmesio skyrė smulkiajam bei vidutiniam verslui (SVV)",– kalbėjo Prezidentas, pabrėždamas, jog tokia valdžios orientacija pasuko Lietuvą "socialinių disonansų linkme". Besiplėtojantis SVV gali realiai sumažinti nedarbą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (1)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (6)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (55)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.