"Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Riazanovas Premjerui Algirdui Brazauskui įteikė "Gazprom" naujausią oficialų siūlymą dėl trečdalio "Lietuvos dujų" akcijų paketo pirkimo už 100 milijonų litų - 91 mln. iš karto ir 9 mln. už nereguliuojamas kainas tiems vartotojams, kurie sunaudoja daugiau nei milijoną kub. metrų dujų per metus.
"Lietuvos dujos"
Tokį siūlymą Valstybės turto fondas iš "Gazprom" gavo faksu pirmadienį, o dabar Vyriausybės vadovui įteiktas originalas.

Ūkio ministras Petras Čėsna žurnalistams teigė, jog "Gazprom" pageidavimą dėl laisvųjų vartotojų turi išnagrinėti Valstybės turto fondas bei Privatizavimo komisija ir pateikti siūlymus Vyriausybei.

Ūkio ministras susilaikė nuo "Gazprom" naujausio siūlymo vertinimo, pažymėdamas, jog "lazda yra su dviem galais" - be akcijų paketo kainos reikia įvertinti dujų kainą ir jos būsimą formulę, taip pat kitus faktorius. "Turime susiskaičiuoti", - sakė P.Čėsna.

Jo nuomone, sandoris gali būti baigtas - tai yra pinigai už Rusijos koncernui parduotas akcijas turi būti gauti kitų metų pradžioje.

A.Riazanovas išreiškė viltį, kad Lietuvos Vyriausybė priims pagerintą "Gazprom" siūlymą. Svečias iš Maskvos sakė, kad šį mėnesį šiam sandoriui turėtų pritarti "Gazprom" valdyba, o rugsėjį - koncerno direktorių taryba. A.Riazanovas tikisi, kad iki šių metų pabaigos sandorį galima baigti.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, A. Brazauskas pabrėžė, kad sutartyje turi būti numatyta dujų kainų formulė ir užtikrintas dujų tiekimas 10 metų.

A.Riazanovas patikino Premjerą, kad dujos neturi brangti, nes dabartinė sutartis galioja iki 2005 m. Kita vertus, nėra prasmės didinti kainas, dėl to, kad ypač didelės yra transporto išlaidos, o tiekti dujas Lietuvai yra gerokai pigiau nei Vokietijai, todėl ir šiuo metu egzistuoja kainų skirtumas.

Ministras Pirmininkas nekart yra pabrėžęs nematąs priežasčių kainų kilimui.

Po susitikimo A.Riazanovas žurnalistams patvirtino, kad "Gazprom" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų siūlo 91 mln. Lt ir kitais metais pasirengęs sumokėti dar 9 mln. Lt premiją, jeigu bus palankus sprendimas dėl laisvųjų vartotojų.

Dabar laisvųjų vartotojų kategorijai priskiriamos įmonės, kurios per metus perka ir sunaudoja ne mažiau kaip 15 mln. kubinių metrų dujų. Jos turi galimybę rinktis pačios dujų tiekėją ir su juo tariasi dėl dujų kainos. Vartojantys mažiau kaip 15 mln. kub. metrų dujų per metus priskiriami reguliuojamųjų vartotojų grupei. Dujų kainą jiems "Lietuvos dujos" turi derinti su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Per pirmąjį didžiojo "Lietuvos dujų" privatizavimo etapą, kai 34 proc. bendrovės akcijų įsigijo Vokietijos kompanijos"Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG", buvo susitarta, kad nuo 2003 m. pradžios laisvaisiais vartotojais bus pripažįstami tie, kurie per metus sunaudos vieną ir daugiau milijoną kubinių metrų.

Praėjusių metų pabaigoje šis terminas nukeltas iki 2004 m. sausio 1 dienos. "Gazprom" žada, kad sumokės premiją, jei Vyriausybė laikysis šio susitarimo su vokiečiais. Už tai papildomą sumą už įsigytas "Lietuvos dujų" akcijas yra pažadėję ir "Ruhrgas AG", ir "E.ON Energie AG".

Dėl šio sandorio dviejų šalių derybos vyksta jau metai. Už "Lietuvos dujų" 34 proc. akcijų anksčiau "Gazprom" siūlė 80 mln. litų. Vyriausybės tokia kaina nepatenkino. Pernai Vokietijos "Ruhrgas Energie Beteiligung" ir "E.On Energie" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų valstybei sumokėjo 116 mln. litų.

Vyriausybė siekia, kad ilgalaikės dujų tiekimo garantijos Lietuvai ir dujų formulė apsaugotų šio kuro vartotojus mūsų šalyje nuo staigaus dujų kainos šuolio, kuris įmanomas mūsų šaliai įstojus į Europos Sąjungą, jei nepavyks susitarti su vieninteliu tiekėju.

"Lietuvos dujų" bendrovė šių metų pirmąjį pusmetį gavo 67,807 milijono litų neaudituoto pelno. Pernai bendrovė uždirbo 57,325 milijono litų grynojo audituoto pelno.

Š. m. liepos 1 d. bendrovės "Lietuvos dujos" akcininkais buvo: VĮ Valstybės turto fondas (58,36 proc.), "Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG" konsorciumas (35,70 proc.), kiti akcininkai (5,94 proc.).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Trys dešimtys įstaigų liks be savo piniginių (2)

Finansų ministerija parengė Biudžeto sandaros tymo pataisas, kuriomis, be kita ko, siūloma...

„Maxima Latvija“ sužeistiems per Zolitudės tragediją išmokės įspūdingą sumą (19)

„Maxima Latvija“ ir draugija „Zolitude 21.11“ pasiekė susitarimą, pagal kurį sužeistiems...

D.Kuprys neatsisako planų teismui skųsti atleidimą iš NŽT vadovų (13)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

Alkoholio akcizai: pajamos auga, pardavimai – ne (46)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl pastebimai išaugusių tarifų, atsigauna ir...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (89)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (63)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (3)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (104)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (13)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

Nepamainomi grožio patarimai keliaujantiems į šiltus kraštus

Ryškūs ir kaitrūs saulės spinduliai – svarbus visų tipų kelionių akcentas, leidžiantis...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (117)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

Patarimai, ką daryti su atliekomis, kurias išmesti į konteinerius draudžiama

Baterija, elektros lemputė – atliekos , kurios kaupiasi kiekvieno žmogaus namuose. Nors elektros...