Premjeras ragina "Vattenfall" greičiau investuoti

 (1)
Apie tai Vyriausybės vadovas antradienį kalbėjosi su laikinai einančiu "Vattenfall" prezidento pareigas Bertiliu Tiusanenu (jis nuo ketvirtadienio paskirtas "Vattenfall" prezidentu) bei vykdomuoju viceprezidentu Berndtu-Olofu Helzenu.

Pasak premjero atstovo spaudai Audriaus Bačiulio, Švedijos koncerno vadovai pirmiausia norėtų sužinoti naujos Kauno miesto valdžios nuomonę dėl "Kauno energijos" nuomos 15-kai metų, kuriai pritarė ankstesnė miesto valdžia ir kuriai tuomet priešinosi dabar į valdžią atėjusi buvusi opozicija.

"Vattenfall" norėtų aiškumo", BNS sakė A. Bačiulis.

Lietuvos liberalų sąjungos valdybos, su kuria antradienį taip pat susitiko "Vattenfall" vadovai, narys Eugenijus Maldeikis BNS patvirtino, kad švedai sunerimę politiniu nestabilumu Kaune ir laukia, kaip klostysis įvykiai toliau.

Anksčiau Švedijos koncerno atstovai teigė, jog galutinį žodį "Vattenfall" valdyba tars tik po to, kai įsitikins, kad naujieji Kauno vadovai palankiai vertina švedų investicijų planus.

Pasak neoficialių šaltinių, gali būti, kad "Vattenfall" nori pasitraukti iš pakankamai rizikingo projekto Kaune. Švedai labiau suinteresuoti "Lietuvos energijos" privatizavimu - jie norėtų ateityje valdyti skirstomuosius elektros tinklus.

Mažiausiai dviejų skirstomųjų tinklų bei galbūt Elektrėnų ir Mažeikių elektrinių privatizavimo konkursai turėtų būti paskelbti šių metų antrąjį pusmetį.

Premjeras A. Kubilius susitikime užtikrino, kad "Lietuvos energijos", kurios apie 10 proc. akcijų valdo "Vattenfall", privatizavimas vyks skaidriai ir aiškiai.

Pernai pavasarį Švedijos koncernas laimėjo konkursą 15-kai metų išsinuomoti nuostolingą "Kauno energiją". Švedai į neefektyviai veikiantį šilumos ūkį pažadėjo investuoti 320-400 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (698)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (232)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.