Prekybos apyvarta tarp Pietų bei Šiaurės Korėjos pernai smuko daugiau nei aštuonis kartus

Prekybos apyvarta tarp Pietų bei Šiaurės Korėjos pernai smuko iki mažiausio lygio per 17 metų, 333 mln. JAV dolerių, teigiama pirmadienį paskelbtoje Pietų Korėjos suvienijimo ministerijos ataskaitoje.
© Shutterstock nuotr.

„Prekybos, vykdomos tarp abiejų Korėjų, apimtys praėjusiais metais sumažėjo iki 333 mln. JAV dolerių (1999 m. lygio) pirmiausiai dėl to, kad buvo uždarytas Kesono pramoninis kompleksas“, – pažymima dokumente.

Palyginimui, 2015 metais šis rodiklis siekė 2,71 mlrd. JAV dolerių.

Ministerijos duomenimis, tiekimas iš Pietų į Šiaurę pernai sudarė 147 mln. dolerių, o iš Šiaurės į Pietus – 186 mln. JAV dolerių.

Didesnė prekybos dalis buvo realizuota iki vasario 10 dienos, kai buvo paskelbta apie bendros pramonės zonos Kesone uždarymą, kaip atsaką į Šiaurės Korėjos branduolinius bei raketinius bandymus.

Kesono pramonės kompleksas ilgą laiką buvo laikomas abiejų šalių sutaikinimo ir abipusio bendradarbiavimo simboliu.

Ten 124 Pietų Korėjos bendrovėse dirbo per 54 tūkst. darbuotojų iš Šiaurės Korėjos.

Pernai Seulas įšaldė beveik visas mainų su Pchenjanu programas.

Vyriausybė pritarė tik humanitariniam vaistų nuo tuberkuliozės tiekimui į Šiaurės Korėją už beveik 2 mln. dolerių.

Ataskaitoje pažymima, kad Pietų Korėja ir toliau teiks humanitarinę pagalbą Šiaurei.

Tačiau 2016 metais Seulas nesiūlė Šiaurės Korėjai pagalbos įveikiant potvynių, užgriuvusių kelis šalies regionus, padarinius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Bank of America“ renkasi Dubliną kaip ES centrą savo veiklai

Antras didžiausias JAV bankas pagal turimą turtą „Bank of America“ pasirinko Dubliną kaip naująją Europos Sąjungos klientų aptarnavimo bazę. Tai banko atsakas į „Brexit“, informuoja BBC.

Krovėjas darbe rado gigantišką nuodingą vorą (14)

Jungtinėje Karalystėje (JK), Mersthamo kaimelyje netoli Redhilo, jūriniame konteineryje rastas milžiniškas Australiškasis voras. Jo dydis kelis kartus viršija europiečiams įprasto nariuotakojo dydį. Rastas voras yra beveik tokio dydžio, kaip suaugusi jūrų kiaulytė.

Linksmas kvietimas feisbuke žada po eurą už kiekvieną pasidalijimą (8)

Visuomeninė iniciatyva „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ sulaukė „Tele2“ paramos. Mobiliojo ryšio operatoriaus atstovas Andrius Baranauskas ketvirtadienį paskelbė konkursą, kuriame sudalyvauti gali kiekvienas socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas.

„Siemens“ sustabdė įrangos tiekimą Rusijai (27)

Vokietijos pramonės konglomeratas „Siemens“, metęs kaltinimus dėl neteisėto jo gamybos dujų turbinų nukreipimo į Kryme statomą šiluminę elektrinę, penktadienį pranešė stabdantis generuojančios įrangos tiekimą Rusijos valstybės kontroliuojamoms įmonėms, įskaitant „Inter RAO“, „Gazprom energoholding“ ir „RusHidro“.

Antstoliai negaus atlygio už mažų skolų išieškojimą (29)

Už nedidelių skolų išieškojimą antstolis negaus atlygio, penktadienį sutarta teisingumo ministrės Mildos Vainiutės ir Antstolių rūmų pirmininkės Ingos Karalienės susitikime.