Prancūziški vynai "Laroche" veržiasi į Lietuvos rinką

Oficiali "Laroche" vynų importuotoja mūsų šalyje yra bendrovė "Mineraliniai vandenys".

Pati prancūzų bendrovė vynus parduoda per savo atstovybes 65 pasaulio šalyse.

Ši gamintoja yra kelių Prancūzijos vynininkystės ūkių - "Domaine Laroche" Šabli regione bei "Domaine La Chevaliere" Langdok regione - savininkė. "Mineraliniai vandenys" jos vynus importuoja nuo pernai rudens. Panašiu metu prancūziški vynai pasiekė ir Latviją, o anksčiausiai - nuo 1993 metų - juos pradėjo ragauti estai.

Iš viso į Lietuvą įvežamas 9 rūšių "Laroche" vynas. Vynai daugiausia platinami aukščiausios klasės viešbučiuose bei restoranuose. Jų galima nusipirkti tik prekybos centro "Maxima" parduotuvėse. Didmeninės "Mineralinių vandenų" kainos siekia nuo 23 iki 230 litų.

Iš Šabli regiono vynuogynų, kurių plotas tesiekia 4,8 tūkst. hektarų, gaminamas tik baltasis vynas. Vynuogynai, iš kurių gaminamas aukščiausios kategorijos "Les Grands Crus" vynai, tesudaro 3 proc. bendro ploto. Tai viena iš priežasčių, kodėl "Domaine Laroche" vynai yra gana brangūs.

"Kiekviena rinka, nors ir nedidelė, mums yra labai svarbi, nes pasaulis labai keičiasi", pirmadienį oficialiame vynų pristatyme sakė bendrovės "Domaine Laroche" regiono eksporto vadovas Philippe'as Frick'as (Philippe Frick).

"Laroche" pernai pardavė daugiau kaip 3 mln. litrų produkcijos, arba daugiau kaip 4 mln. butelių. Įmonės apyvarta siekė 120 mln. Prancūzijos frankų (65,9 mln. litų). 90 proc. iš Šabli regiono vynuogynų pagamintų vynų eksportuojama, 10 proc. parduodama vidaus rinkoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (341)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (228)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (2)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.