Prancūzai nori ekologiškų grūdų iš Lietuvos

Prancūzijos kompanijos "Dijon Cereales" atstovai išreiškė pageidavimą pirkti Lietuvoje ekologiškai išaugintus maistinius kviečius.
Už toną kviečių prancūzai siūlo mokėti apie 2000 Prancūzijos frankų (1000 litų), įskaitant transportavimo išlaidas. Praėjusią savaitę "Dijon Cereales" atstovai susitiko su Vyriausybės, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų pareigūnais, domėjosi ekologiniais ūkiais.

Prancūzijoje yra apie 5 tūkst. ekologinių ūkių, tačiau pastaruoju metu tik vietinės žaliavos neužtenka, todėl verslininkų žvilgsnis nukrypo į Rytų ir Vidurio Europos šalis, taip pat į Lietuvą.

"Dijon Cereales" yra stambus žemdirbių kooperatyvas, prekiaujantis ir perdirbantis grūdus.

Kooperatyvui priklauso penki malūnai, keletas duonos kepyklų bei neblogai organizuotas prekybos tinklas. Kooperatyvo metinė apyvarta siekia apie 1,4 mlrd. Prancūzijos frankų (700 mln. litų).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (3)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.

„Swedbank“ keičia paslaugų kainodarą (100)

Nuo gruodžio 1 d. „Swedbank“ privatūs klientai galės užsisakyti ir pradėti naudotis paslaugų planais. Už vieną fiksuotą mėnesio mokestį bankas pasiūlys neribotus elektroninius mokėjimus eurais, naujos kartos bekontaktę kortelę, visų sąskaitų aptarnavimą bei mokėjimų eurais įskaitymus, rašoma pranešime spaudai.

Steigiami nauji rizikos kapitalo fondai skatins mažų ir vidutinių įmonių plėtrą

Ūkio ministerija planuoja įgyvendinti keturias naujas rizikos kapitalo priemones, pagal kurias bus įsteigti iš Europos regioninės plėtros fondo finansuojami keturi nauji rizikos kapitalo fondai, užtikrinsiantys lengvesnį kapitalo pasiekiamumą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Finansų ministerija išpirko dalį brangios skolos (10)

Finansų ministerija antrinėje rinkoje anksčiau laiko išpirko 200 mln. JAV dolerių nominaliosios vertės obligacijų, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

R. Budbergytė ragina naują valdžią nepabloginti 2017-ųjų biudžeto (18)

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį.