Po rinkimų Kauno valdžios ir "Vattenfall" santykiai gali pašlyti

 (9)
Tai pirmadienį sakė "Vattenfall" projekto Kaune vadovas Jaris Tielinenas. Jis pridūrė, kad Švedijos bendrovė yra pasirengusi pradėti 80 mln. dolerių (320 mln. litų) vertės sandorio įgyvendinimą, jei tik bus laikomasi sutarties sąlygų.

Tačiau pirmiausia naujoji Kauno taryba turės patvirtinti susitarimą su "Vattenfall" bei pritarti šilumos tarifų didinimui. Tik po to Švedijos bendrovės stebėtojų taryba svarstys, ar galutinai patvirtinti sandorį.

Prognozuojama, kad Kauno taryboje, kurioje anksčiau dominavo konservatoriai, dabar įsitvirtins trys kairiosios pakraipos partijos - Laisvės sąjunga, Naujoji sąjunga (socialliberalai) ir socialdemokratai.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, trims partijoms kartu Kauno taryboje priklausys 21 vieta iš 41.

Net 11 vietų Taryboje gavusios radikaliosios Laisvės sąjungos nariai yra tvirtai nusistatę prieš "Kauno energijos" išnuomojimą "Vattenfall" ir kainų didinimą.

Ketinimų protokolą dėl "Kauno energijos" nuomos ir modernizavimo "Vattenfall" ir Kauno valdžia pasirašė pernai rugsėjį. Ankstesnės kadencijos Kauno taryba jau buvo pritarusi šiam sandoriui.

Jei sutartis vis dėlto būtų pasirašyta, pusę investiciniam projektui reikalingos sumos investuotojų "Vattenfall", kitą dalį paskolintų Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas bei Europos socialinės plėtros fondas.

"Vattenfall" Lietuvoje yra investavęs 20 mln. JAV dolerių. Švedijos bendrovei priklauso 9,5 proc. "Lietuvos energijos" akcijų. Gruodį "Vattenfall" pranešė į šalies energijos paskirstymo sektorių norinti investuoti iki 275 mln. JAV dolerių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (2)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (41)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.