Kaip teigia Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI), bendrovė valstybei privalės sumokėti daugiau kaip 0,8 mln. Lt pridėtinės vertės ir pelno mokesčių, nes po patikrinimų paaiškėjo, kad bendrovė gavo ir neapskaitė per 1,3 mln. Lt pajamų.

Pagal oficialią buhalterinę apskaitą, kietu kuru prekiaujančios Šiaulių bendrovės veikla nešė vien nuostolį, ypač durpių briketai. Turėdama šio kuro atsargų už 0,3-0,4 mln. litų, įmonė kasmet jų dar įsigydavo vidutiniškai už ketvirtį milijono. Deja, realizuodavo tik trečdalį, todėl 2009–2011 metai bendrovei nuostolingi, 2012–ųjų pelnas nulinis.

Mokesčių specialistai nustatė, kad bendrovė kiekvienais metais į neleidžiamus atskaitymus nepagrįstai nurašė didelius kiekius durpių briketų, kaip neva sudrėkusius, sugedusius ir netinkamus pardavimui. Į nekondicinės prekės paieškas įtraukti Telšių AVMI specialistai patvirtino šiauliečių spėjimą, kad deklaruojamos durpių briketų atsargos seniai „virtusios pelenais“: tūkstantis tonų buvo „saugomos pagal sutartį“ pas nieko neįtariančius mažeikiškius jų gyvenamajame name. Be to, bendrovė prasiskolinusi ir pagrindiniam akcininkui.

„Kadangi verslas buvo vieni nuostoliai, pagrindiniam akcininkui teko įmonę gelbėti savais pinigais, kurių, kaip rodo buhalteriniai dokumentai, paskolinta beveik 1,4 mln. litų, – situaciją bendrovėje, kurios vadovas-akcininkas nesiteikia bendradarbiauti su mokesčių administratoriumi, aiškina Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Visa tai – neva nevykstanti prekyba ir neva neuždirbami pinigai, neva sugedusios prekės ir neva kažkur sandėliuojamos, savą verslą neva savais pinigais gelbėjantis akcininkas - turėjo padėti išsisukti nuo realių pajamų rodymo ir prievolės registruotis PVM mokėtoju bei mokėti priklausančius mokesčius.“

Bendrovė 2009-2012 m. neapskaitė pardavimo pajamų už 1,308 mln. Lt, jų nedeklaravo ir nuo jų nemokėjo mokesčių. Taikant netiesioginius metodus, papildomai apskaičiuota 616,9 tūkst. Lt PVM, 187,5 tūkst. Lt pelno mokesčio ir sumažinti bendrovės deklaruoti nuostoliai. Taip pat pripažinta, kad bendrovė akcininkui neskolinga, nes už panašią sumą buvo realizuoti durpių briketai, kurių pardavimo pajamos neapskaitytos. Surinkta medžiaga perduota FNTT Šiaulių apygardos valdybai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Kaip tik šiuo metu, rudenį, gyventojai ieško ir perka kurą, kuriuo šaltuoju metų periodu šildys savo namus. Nesvarbu, perkate anglį, malkas, durpių briketus, reikalaukite pinigų apskaitos dokumento“, – ragina Šiaulių AVMI vadovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)