Anot jos, dėl PVM lengvatų žuviai ir paukštienai nekalbėta. Preliminariai skaičiuojama, kad per metus šis sprendimas pareikalautų apie 80 mln. eurų.

Šiuo metu visiems maisto produktams taikomas 21 proc. PVM, taigi priėmus sprendimą šviežia ir atšaldyta mėsa kainuotų keliolika procentų pigiau.

Susitikime dalyvavusi Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė BNS teigė tikinti, jog dėl mažesnio PVM negautas pajamas kompensuos didesnis vartojimas.

„Manome, kad galbūt kurį laiką kritimas (surenkamų pajamų - BNS) ir bus, bet prieškriziniu metu mūsų valdymo laikotarpiu taip pat buvo PVM mažinimas, ir kurį laiką buvo kritimas, bet efektas kompensuoja surinkimo sumažėjimą. Ne tik kompensuoja, bet ir yra augimas“, - BNS sakė I. Šiaulienė.

Ji tikino, kad siūlymas dėl PVM lengvatos nėra susijęs su gyventojų nepasitenkinimu maisto produktų kainomis.

„Sakyčiau, šita mūsų pozicija nėra pasekmė to nepasitenkinimo dėl kalafioro. Gerokai anksčiau įregistruota, gal sutapo taip laike“, - tikino I. Šiaulienė.

Politikės teigimu, nėra garantijos, kad perdirbėjai ir gamintojai sumažins mėsos kainas, sumažėjus PVM tarifui, tačiau ji teigė, kad susitikimuose verslininkai buvo tai pažadėję.

„Kiek man žinoma, tokie pasitarimai buvo su gamintojais, ir gal ir nėra garantijos, bet kaip ir pasižadėjimas, sutarimas (buvo - BNS)“, - sakė ji.

Pasak jos, dėl platesnio PVM lengvatų taikymo ji „optimizmo neturi“.

Pagal įstatymus, PVM pakeitimai gali įsigalioti tik po 6 mėnesių nuo jų priėmimo Seime arba anksčiau, jei jie priimami kartu su biudžeto pataisomis.

Palaiko su išlygomis

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys „tvarkietis“ Povilas Gylys BNS tvirtino remiąs Vyriausybės poziciją: „Einama teisinga kryptimi“.

Pasak jo, kai kurioms prekėms lengvatinis PVM tarifas gali būti taikomas.

„Ne visos prekės yra vienodai reikšmingos žmogaus gyvenime ir dėl konkurencijos su kaimynų prekėmis. Lenkijoje prekės yra pigesnės ne tik dėl to, kad ten smuko valiutos kursas, bet ir kad yra mažesnis PVM“, - teigė jis.

Opozicijai priklausančių konservatorių atstovas Ekonomikos komitete Jurgis Razma sako, kad tai paskelbęs, premjeras turėtų paaiškinti, kodėl anksčiau dėl tokių pat pasiūlymų Vyriausybės nuomonė būdavo neigiama, pabrėžiant, kad PVM sumažinimas neigiamai paveiks biudžeto įplaukas ir išbalansuos viešuosius finansus.

„Šiuo atveju, matyt, kai kalbama apie lengvatą, kuri įsigaliotų jau dirbant kitai Vyriausybei, tai į tą įplaukų sumažėjimą žiūrima kitaip - galbūt tai rodo, kad socialdemokratai nebesitiki dalyvauti būsimoje Vyriausybėje (rinkimai Seimą vyks rudenį - BNS)“, - teigė J. Razma.

Pasak jo, PVM tarifą reikia mažinti ne atskiriems produktams, o jų krepšeliui.

„Reiktų kompleksiškai pasirinkti lengvatas jautriausiems produktams mažiausias pajamas gaunančioms šeimoms, bet greta to, kad neišbalansuotume viešųjų finansų, turėtų eiti PVM tarifo didinimas tam tikroms prabangos, nebūtinoms prekėms, kad bendras PVM įplaukų dydis nesumažėtų“, - BNS teigė parlamentaras.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (841)