Po FED pareigūno komentaro doleris jenos atžvilgiu sustiprėjo

Doleris Japonijos jenos atžvilgiu antradienį pasiekė daugiau nei trijų savaičių maksimumą po to, kai JAV Federalinio atsargų banko (FED) pareigūno komentarai leido investuotojams tikėtis tolesnio palūkanų normų kėlimo, praneša „Reuters“.
© Reuters/Scanpix

JAV valiuta kilo 0,1 proc., iki 111,67 jenos už dolerį, vienu metu doleris buvo pasiekęs 111,775 jenos atžymą. Palyginti su birželio 14 d. pasiektu dviejų mėnesių minimumu, doleris šoktelėjo apie 2,7 proc.

Doleriui postūmį suteikė Niujorko FED prezidento Williamo Dudley pirmadienį pareikšta nuomonė, kad dabartinė šalies darbo rinka turėtų padėti kilti infliacijai.

Kai kurie investuotojai pastaruoju metu nerimavo, kad žemas infliacijos augimas gali neleisti FED toliau šiais metais kelti palūkanų.

Tuo tarpu euras kilo nežymiai - 0,1 proc., iki 1,1156 dolerio už eurą.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų laikėsi nepakitęs, ties 1,2740 dolerio už svarą riba, prieš Anglijos banko vadovo Marko Carney bei finansų ministro Philipo Hammondo kalbas antradienį.

Savo kalbose jie turėtų atskleisti planus apie tai, kaip šalis planuoja „Brexit“ proceso metu nepabloginti ir taip ne pačių geriausių šalies ekonominio augimo perspektyvų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.