Pieno perdirbėjus ES pasitinka džiaugsmingai

Jau nuo kitų metų pradžios Lietuva galės padidinti savo sūrio, lieso pieno miltų ir sviesto eksportą į Europos Sąjungos šalis, sako žemės ūkio ministras Edvardas Makelis.
Šią savaitę E. Makelio vadovaujama delegacija ir Europos Sąjungos šalių pareigūnai Briuselyje pasirašė susitarimo dėl prekybos iki Lietuvos įstojimo į ES sutarties protokolą.

E. Makelis BNS sakė, kad nuo šių metų vasario trukusios derybos su ES dėl pieno produktų eksporto kvotų iš esmės užbaigtos. "Dabar išsiderėtų eksporto į Europos Sąjungą kvotų dydžiui turi pritarti Lietuvos Vyriausybė", sakė E. Makelis.

Anot žemės ūkio ministro, Lietuva jau nuo 2001 metų pradžios į ES galės eksportuoti 5 tūkst. tonų sūrio kasmet (dabar - 1,7 tūkst. tonų).

Lietuvos delegacija pasiekė, kad lietuviško sūrio eksporto į ES kvota kasmet iki 2004 metų būtų didinama 15 procentų.

Taip pat susitarta dėl 5 tūkst. tonų lieso pieno miltų eksporto į ES kvotos (dabar į šias šalis išvežama apie 4 tūkst. tonų). Šio produkto eksportas į ES turėtų didėti 10 procentų.

Lietuva į aljanso šalis taip pat galės eksportuoti 1,75 tūkst. tonų sviesto kasmet (šiemet - 1,5 tūkst. tonų).

Kiekvienais metais lietuviško sviesto eksporto kvota turėtų didėti 10 procentų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (7)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (47)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.