Per metus labiausiai Lietuvoje atpigo alkoholis ir tabakas

Per 12 pastarųjų mėnesių Lietuvoje labiausiai atpigo alkoholiniai gėrimai ir tabakas - 11,6 proc., o labiausiai pabrangusi prekė buvo ryšiai - 32,8 proc.
Per metus atpigo taip pat maisto produktai ir gaivieji gėrimai (3,4 proc.), sveikatos apsauga (3,1 proc.), poilsis ir kultūra, taip pat būsto apstatymas, namų apyvokos įranga ir kasdienė būsto priežiūra (po 1,7 proc.), drabužiai ir avalynė (0,2 proc.).

Smarkiai per metus pabrango transportas (12,8 proc.), būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (11,2 proc.), švietimas (10,1 proc.), kiek mažiau - viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugos (0,2 proc.).

Kitų įvairių prekių ir paslaugų kainos per 12 mėnesių padidėjo 1,7 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Dvylikos mėnesių infliacija Lietuvoje buvo 0,8 proc., trijų mėnesių - 1,3 proc.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (10)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (18)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Prieš jus – vienas turtingiausių Lietuvos žmonių (128)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis laikomas ir vienu turtingiausių šalies gyventojų. Kiek iš tikrųjų jis turi pinigų ir turto?

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (259)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.