Per metus labiausiai atpigo alkoholis ir tabakas

 (3)
Alkoholis atpigo dėl pernai spalio mėnesį sumažinto akcizo. Spalį ši prekių grupė atpigo 9,8 proc., lapkritį - 0,5 proc., gruodį - dar 0,4 proc., sausį kainos nesikeitė.

Per metus atpigo taip pat sveikatos apsauga (3,2 proc.), maisto produktai ir gaivieji gėrimai (2,5 proc.), poilsis ir kultūra (1,7 proc.), būsto apstatymas, namų apyvokos įranga ir kasdienė būsto priežiūra (1,5 proc.).

Smarkiai pabrango transportas (11,3 proc.), būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (11,2 proc.), kiek mažiau - švietimas (5,3 proc.), drabužiai ir avalynė (0,8 proc.), viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugos (0,4 proc.).

Kitų įvairių prekių ir paslaugų kainos per 12 mėnesių padidėjo 1,9 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Dvylikos mėnesių infliacija Lietuvoje buvo 0,8 proc., sausio mėnesio - 1,5 proc.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (10)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (18)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Prieš jus – vienas turtingiausių Lietuvos žmonių (129)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis laikomas ir vienu turtingiausių šalies gyventojų. Kiek iš tikrųjų jis turi pinigų ir turto?

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (259)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.