Per 2016 metų paskutinį ketvirtį būsto kainos Lietuvoje padidėjo 1,8 procento

Ketvirtąjį 2016 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, būsto kainos euro zonoje šoktelėjo 4,1 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) pakilo 4,7 proc., skelbia ES statistikos agentūra „Eurostat“.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Palyginti su 2016 m. trečiuoju ketvirčiu, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį būsto kainos euro zonoje ir visoje ES pakilo 0,8 proc.

2016 m. ketvirtąjį metų ketvirtį būsto kainos Lietuvoje per ketvirtį išaugo 1,8 proc., o per metus – 9,5 proc.

Turimais duomenimis, iš ES narių, 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, būsto kainos labiausiai pakilo Čekijoje (11,0 proc.), Vengrijoje (9,7 proc.) ir Lietuvoje (9,5 proc.), tuo tarpu Italijoje būsto kainos išliko beveik stabilios (+0,1 proc.).

Palyginti su trečiuoju 2016 m. ketvirčiu, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį daugiausia būsto kainos pakilo Maltoje (6,0 proc.), Čekijoje (4,7 proc.), Nyderlanduose (3,2 proc. ir Kipre (3,1 proc.). Šiuo lyginamuoju laikotarpiu būsto kainos labiausiai smuko Danijoje (1,5 proc.), Kroatijoje (0,6 proc.) ir Belgijoje (0,4 proc.).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

D. Trumpas: mokestinė reforma vykdoma sparčiau nei planuota

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo administracijos pasiūlyta mokestinė reforma įgyvendinama sparčiau nei planuota.

Palangos svečiai įvertino šventę ir kainas (133)

„Atvažiavome atsisveikinti su Palanga. Juk kai uždraus lauko kavinėse prekiauti alkoholiu, ko čia važiuoti?“ – juokavo iš Šiaulių į Kurorto šventę atvykę Tadas ir Antanas.

Palanga švenčia: kainos kavinėse įkandamos ne visiems (295)

Vasaros sezono atidarymo renginių linksmybė Palangoje tęsiasi. Pučiamųjų instrumentų muzikos orkestrų ir „Sportas visiems“ festivaliai priviliojo tūkstančius žiūrovų. Tie, kas dėl žvarboko vėjo nedrįso dieną eiti prie jūros, galėjo praleisti laiką mieste klausantis pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų melodijų, stebėti rungtyniaujančius festivalio „Sportas visiems“ dalyvius, kurie varžėsi per 70 rungčių, nuo bėgimo, rankų lenkimo, iki šachmatų, grožėtis linijiniais šokiais, ar tiesiog slampinėti po Vytauto gatvėje vykusį kermošių. Beje, čia savo dirbiniais ar maisto produktais prekiavę tautodailininkai skundėsi, kad prekyba buvo vangi. Esą nuosmukis prasidėjo įvedus eurą.

Suomijoje pabėgėliai savo noru dirba už dyką (54)

Suomijos įdarbinimo agentūros inspekcija paviešino faktus, kad nemažai į šalį atvykusių prieglobsčio prašytojų dirba visai be jokio atlyginimo. Dauguma jų daro tai savo noru.

Pasaulinės pensijų sistemos deficitas iki 2050 metų viršys 400 trln. dolerių (22)

Ilgėjant gyvenimo trukmei ir esant žemam pensijų fondų investicijų pajamingumui, lėšų sankaupų deficitas iki 2050 metų pasieks 427,8 trln. dolerių, arba penkis kartus daugiau už dabartinį pasaulinį bendrąjį vidaus produktą (BVP). Tai teigiama naujausioje Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) ataskaitoje.