Per 2016 metų paskutinį ketvirtį būsto kainos Lietuvoje padidėjo 1,8 procento

Ketvirtąjį 2016 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, būsto kainos euro zonoje šoktelėjo 4,1 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) pakilo 4,7 proc., skelbia ES statistikos agentūra „Eurostat“.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Palyginti su 2016 m. trečiuoju ketvirčiu, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį būsto kainos euro zonoje ir visoje ES pakilo 0,8 proc.

2016 m. ketvirtąjį metų ketvirtį būsto kainos Lietuvoje per ketvirtį išaugo 1,8 proc., o per metus – 9,5 proc.

Turimais duomenimis, iš ES narių, 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, būsto kainos labiausiai pakilo Čekijoje (11,0 proc.), Vengrijoje (9,7 proc.) ir Lietuvoje (9,5 proc.), tuo tarpu Italijoje būsto kainos išliko beveik stabilios (+0,1 proc.).

Palyginti su trečiuoju 2016 m. ketvirčiu, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį daugiausia būsto kainos pakilo Maltoje (6,0 proc.), Čekijoje (4,7 proc.), Nyderlanduose (3,2 proc. ir Kipre (3,1 proc.). Šiuo lyginamuoju laikotarpiu būsto kainos labiausiai smuko Danijoje (1,5 proc.), Kroatijoje (0,6 proc.) ir Belgijoje (0,4 proc.).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kuo naudingos nuotolinio darbo sutartys? (4)

„Pagrindinė nuotolinio darbo sutarties, kaip darbo sutarties rūšies, idėja yra ta, kad darbuotojas dirba ne darbovietėje, kur įprastai kiekvieną dieną važiuoja jo kolegos, bet namie arba bet kurioje kitoje vietoje“, – apie nuotolinio darbo sutarčių ypatumus pasakoja Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorė, advokatė dr. Vida Petrylaitė.

Alkoholio draudimų mastas: neliktų pusšimčio vilniečiams įprastų vietų, pajūris ištuštėtų (1046)

Ištuštėjęs, be daugumos lauko kavinių likęs Vilniaus senamiestis, ir tuščias Lietuvos pajūris. Toks vaizdas taptų realybe, jei Seimas priimtų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kadangi nestacionarių lauko kavinių tiesiog neliktų.

Prieš uždarymą pirkėjai nušlavė Mindaugo „Maximą“ (59)

Sekmadienį buvo uždaryta viena pirmųjų ir didžiausių „Maxima“ parduotuvių, kurioje buvo galima apsipirkti visą parą. Pirkėjai tiesiog nusiaubė prieš atnaujinimui uždarytą prekybos centrą.

G. Paluckas planus drausti alkoholį festivaliuose pavadino absurdu (154)

Naujasis valdančios socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, jog noras uždrausti alkoholio prekybą masiniuose renginiuose ir festivaliuose yra absurdiškas bei nepadėtų kovoje su alkoholizmu.

Lietuvoje užregistruotas 0,3 proc. BVP biudžeto perteklius (15)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ patikslintais duomenimis, 2016 metais, palyginti su 2015 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, tiek euro zonoje, tiek visoje ES valstybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis ir valstybės skolos ir BVP santykis sumažėjo.