Penktadienį Lietuvos aukštesnysis administracinis teismas

 (4)
Penktadienį Lietuvos aukštesnysis administracinis teismas iki birželio 28 dienos atidėjo mobiliojo ryšio operatorių "Omnitel" ir "Bitė GSM" ieškinio Susisiekimo ministerijai dėl GSM 900 MHz licencijos konkurso skelbimo nagrinėjimą.
Ieškinio nagrinėjimas atidėtas dėl "Bitės GSM" advokato ligos, pranešama ryšių su visuomene agentūros "Komunikacija ir konsultantai" penktadienį išplatintame pranešime spaudai.

"Omnitel" ir "Bitė GSM" skundą teismui pateikė vasario pradžioje. Pasak šių bendrovių, Susisiekimo ministerija, neleisdama GSM 900 MHz licencijos konkurse dalyvauti jau turinčioms šias licencijas "Omnitel" ir "Bitei GSM", pažeidžia Konkurencijos įstatymą. Vasario viduryje teismas priėmė nutartį sustabdyti konkursą, kol bus išnagrinėtas šis ieškinys.

Vieno iš GSM konkurso dalyvių - mobiliojo ryšio bendrovės "Tele2", paslaugas teikiančios DCS 1800 MHz dažniu, nuomone, toks bylos vilkinimas ir konkurso stabdymas yra akivaizdi konkurentų baimė dėl trečiojo operatoriaus atėjimo ir kainų mažinimo.

"Manau, jog konkurentai stengiasi ir stengsis vilkinti šį teismo procesą ir kuo ilgiau neįsileis į rinką trečiojo GSM 900 MHz operatoriaus. Tai jiems naudinga finansiškai", sakė "Tele2" valdybos narys Juozas Šarkus.

Jo teigimu, rinkoje pasirodžius "Tele2", kuri kol kas neturi lygių galimybių su tiek GSM 900 MHz, tiek DCS 1800 MHz licencijas turinčiomis "Omnitel" ir "Bite GSM", jau pasiūlė vartotojams kur kas pigesnes mobiliojo ryšio paslaugas.

Anot J. Šarkaus, pasirodžius "Tele2", "Omnitel" paslaugų kainos smuko vidutiniškai 40, o "Bitės GSM" - 35 procentais.

Be "Tele2", GSM 900 MHz licencija domisi antra pagal dydį Suomijos mobiliojo ryšio paslaugų teikėja "Radiolinja", šiuo metu steigiama įmonė "Neltės tinklai", Latvijos mobiliojo ryšio bendrovė "Baltcom".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.