Paviešintame laiške vyriausybei – atviri įspėjimai dėl „Brexit“

 (31)
Atskleistas praėjusiais metais Jungtinės Karalystės vyriausybei iš Japonijos atsiųsto laiško turinys, įrodantis, jog partneriai iš Tekančios saulės šalies ne tik nepatenkinti „Brexit“, bet ir kelia britams reikalavimus.
Londonas
© AFP / Scanpix

Japonai į JK investuoja didžiulius pinigus, kuria gamyklas, darbo vietas, kai kuriais atvejais Londonas azijiečiams yra tarsi langas į Europos rinką, todėl nenuostabu, kad jie susirūpino britų sprendimu palikti Europos Sąjungą.

„Brexit“ padariniai gali lemti, kad japonai pasitrauks iš JK. Ir tai ne tušti žodžiai – jau pernai sulaukta rimtų signalų, kad Japonijos kompanijos ruošiasi apleisti ūkanotąjį Albioną, taip be darbo palikdamos tūkstančius šalies gyventojų.

O neseniai atskleista, kad dėl „Brexit“ susirūpino ne tik Japonijos verslas, bet ir vyriausybė.

Praėjusių metų rugsėjį Japonijos užsienio reikalų ministerija laišku kreipėsi į JK valdžią ir informavo, kaip jie reaguoja į „Brexit“ ir kokios skaudžios gali būti pasekmės. Be to, partneriai iškėlė ir tam tikrus reikalavimus.

Kai laiškas pateko į žurnalistų rankas, jo turinys buvo paviešintas. Laiško pavadinimas – itin iškalbingas: „Japonijos žinutė JK ir Europos Sąjungai“.

„The Independent“ rašo, jog 15-os lapų dokumente japonai išreiškia didžiulį susirūpinimą ir reikalavimus, susijusius su JK pasitraukimu iš sąjungos.

„Europoje veikia didžiulis skaičius Japonijos verslų, sukūrusių apie 440 tūkst. darbo vietų. Beveik pusė visų tiesioginių investicijų į Europą buvo skirto JK.

Griežtai reikalaujame, kad JK šį faktą vertintų labai rimtai ir atsakingai pasirūpinti, kad žalingas poveikis mūsų verslams būtų sumažintas iki minimumo“, – rašoma laiške vyriausybei.

Japonai be jokių užuolankų vardija savo sąlygas. Viena iš jų – JK veikiančioms Japonijos finansinėms institucijoms užtikrinti tokį statusą, kad jos nepajustų jokio „Brexit“ poveikio ir galėtų tęsti darbą su ES rinka be jokių papildomų apribojimų.

„Kitaip mums teks perkelti savo įmones į ES šalis“, – teigiama dokumente.

Jie primena, kad dabartiniai verslo tempai yra tiesiogiai priklausomi nuo imigracijos srautų ir prašo nuodugniai įvertinti šį aspektą.

Visas laiško turinys „The Independent“ įvardintas kaip žiaurus, ilgas, išsamus visų galimų ekonominių nuostolių, kuriuos gali padaryti „Brexit“, sąrašas.

JK vyriausybė jau kritikuota už tai, kad pernai spalį padarė nuolaidų Japonijos verslui – esą jis veikia išskirtinėmis teisėmis.

Po praėjusį savaitgalį Hamburge įvykusio galingiausių pasaulio valstybių dvidešimtuko susitikimo JK premjerė Theresa May pareiškė, kad pasiektas reikšmingas prekybos susitarimas su Japonija, kuris galios po „Brexit“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Verslininkai išparduoda laisvalaikio inventorių: vasaros nebuvo (1)

Iki vasaros pabaigos likus mėnesiui dalis verslininkų nusprendė jau dabar skelbti vasariško inventoriaus išpardavimus, rašoma pranešime spaudai.

Vilniuje keisis geriamojo vandens kaina (2)

Sostinė pirmoji regione patvirtino mažinanti geriamo vandens kainą vilniečiams penktadaliu – tai trečiadienį nusprendė savivaldybės Taryba, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai bus modernizuoti už 21,6 mln. eurų (12)

Vilniaus taryba trečiadienį pritarė 21,64 mln. eurų vertės sostinės gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektui.

Akibrokštas: ES pareiškė susirūpinimą dėl JAV planų išplėsti sankcijas Rusijai (314)

Europos Sąjunga trečiadienį pareiškė esanti smarkiai susirūpinusūi dėl JAV Atstovų Rūmų pareikšto pritarimo planams įvesti naujas griežtas sankcijas Rusijai, galinčias paveikti Europos energetikos ūkį.

Pirmąjį pusmetį augo Kauno miesto savivaldybės biudžetas (4)

Kauno miesto savivaldybei pavyko 17,8 proc. viršyti pirmojo metų pusmečio biudžeto pajamų planą. Tai pranešė Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).