Neseniai pasibaigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) organizuotas konkursas „Populiariausia prekė 2010“. Konkurso metu išrinkta 70 pernai šalyje perkamiausių produktų pieno, mėsos, duonos, gėrimų ir kitose kategorijose.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Iš viso konkurse dalyvavo 285 prekės ir 134 tiekėjai. Specialūs apdovanojimai įteikti 48 tiekėjams, užėmusiems pirmąsias vietas.

„Ženklas „Populiariausia prekė 2010“ žymi pirkėjų įvertintas, noriai perkamas ir nuolat vartojamas prekes, taip pat jų pasitikėjimą šių produktų kokybe. Parduotų prekių kiekis vienetais yra pagrindinis kriterijus, pagal kurį renkami konkurso nugalėtojai, taigi populiariausias prekes savo pasirinkimu išrenka patys vartotojai“, – sakė LPĮA vykdantysis direktorius Marius Busilas.

„Džiugu pasveikinti jau tradiciniu tampančio konkurso laimėtojus. Noriu palinkėti Jums sėkmės nelengvame mūsų ir jūsų bendradarbiavime ir pasidžiaugti geromis pastarųjų dienų žiniomis – augančiu BVP bei atsigaunančia mažmenine prekyba. Jūs ir sukuriate šias geras žinias. Dėkoju už tai, kad esate stiprūs ne tik nugalėti mūsų širdis ir skonius, bet ir nugalėti globalioje konkurencijoje“, – sveikindamas laimėtojus kalbėjo ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Svarbus ne pigumas

Nors Lietuvoje juokaujama, kad populiariausia prekė šiuo metu – akcija, tačiau per dvejus didžiausio krizės pakylėjimo metus, priešingai nei galėtume įsivaizduoti, nugalėjo savo segmentuose anaiptol ne pačios pigiausios ir aukštesne kokybe pasižyminčios prekės.

Tarp konkurso nugalėtojų šiais metais – duona „Agota“, Rokiškio „Naminis“ pienas, balzamas „Žalios devynerios“, tradicinė silkių filė „Viči“, „Utenos alus“ ir kiti Lietuvos gyventojų mėgstami bei vertinami produktai. Kai kurių tiekėjų prekės, gaminiai užėmė net po kelias nugalėtojų vietas skirtingose kategorijose. Tai – „Rokiškio pienas“, „Eugesta“, AB „Kraft Foods Lietuva“.

Konkursas „Populiariausia prekė 2010“ vyksta antrus metus iš eilės. Šiais metais „Populiariausios prekės 2010“ ženklas atnaujintas, patobulintas, o į populiariausių prekių sąrašą įsiveržė naujų prekių bei tiekėjų: pienas „Mū“, šampūnas „Margarita“, vytinta „Bernų“ dešra. Mineralinio vandens kategorijoje nugalėjo lietuviškas mineralinis vanduo „Vytautas“.

„Džiugina tendencija, jog šalies gyventojai dažniausia renkasi lietuvišką prekę – net 66 proc. visų nugalėtojų yra Lietuvoje pagaminti produktai. Esama ir antrus metus iš eilės populiariausiomis pripažintų prekių, tai patvirtina šių prekių gerąsias kokybės, skonio ir kainos savybes“, – sakė LPĮA M. Busilas.

Antrus metus populiariausiomis pripažintos tokios prekės kaip natūraliai rauginta gira „Smetoniška“, pieniškos virtos dešrelės „Tarybinės“, majonezas „Vilnius“, „Žemaitijos pieno“ varškės sūrelis „Magija“ ir maišytas tepinys „Saulutė“, „Malsenos“ kvietiniai miltai, „Elmenhorster“ įvairių sulčių gėrimas su vitaminais ir daug kitų.
Taip pat kaip ir praėjusiais metais populiariausių prekių pozicijų savo kategorijoje neužleidžia „Vičiūnų“ tradicinė silkių filė, kviečiai su medumi „Oho“.

Nuo š. m. gegužės 2 dienos populiariausias prekes nugalėtojas konkurso partnerių parduotuvėse „Maxima“, „Norfa“ ir „Rimi“ žymės „Populiariausia prekė 2010“ ženklas – karulis. Ir praėjusių, ir šių metų „Populiariausios prekės“ konkurso nugalėtojus galima rasti specialioje interneto svetainėje www.populiariausiapreke.lt

Parama saviems

Šūkis „Pirk prekę lietuvišką“ buvo paskelbtas 1993 metais, 1998 metais jis virto „Metų gaminio rinkimais“. Ekonominio pakilimo metu jis nebuvo labai aktualus, tačiau šiuo metu vėl prisiminta, kad pirmiausia reikėtų remti savo gamintojus, ne vien tik ieškoti pigumo.

Krizės metu įvairiausiais būdais remti savo gamintojus ėmė visos Europos šalys ir JAV, nes tokiu atveju pinigai lieka pačioje šalyje, išlaikomos ir kuriamos darbo vietos. Nors mes dažnai dėl kelių centų pigumo renkamės lenkišką prekę, Lenkijoje prekybos centruose galima pamatyti užrašų, skelbiančių akivaizdžią tiesą – „Lenkiška prekė kuria darbo vietą“.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko, renkantis tarp lietuviškos ir užsienietiškos prekės, reikia įvertinti ne vien tik kainą, bet ir kainos bei kokybės santykį. Ne paslaptis, kad lietuviškos prekės, nors ir truputį brangesnės, tačiau yra nepalyginamai kokybiškesnės už daugumą užsienietiškų.

Žinoma, pirmiausiai kalbame apie maisto produktus, nes nei automobilių, nei kavos negaminame. Jei pirkėjai rinktųsi vien tik pigesnes užsienietiškas prekes, kiltų pavojus, kad lietuvių gamintojai, neturėdami kitų rezervų, imtų taupyti kokybės sąskaita.

Populiaru ir pasaulyje

„Pirkimo“ tautinis ir religinis patriotizmas pasaulyje yra gana paplitęs reiškinys. Kai vienas danų laikraštis išspausdino islamą įžeidžiančią karikatūrą, visas islamiškas pasaulis boikotavo daniškas prekes, dėl to danų verslininkai patyrė didžiulių nuostolių.

Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto metu lietuviai išreiškė solidarumą Gruzijai, rinkosi šioje šalyje pagamintas prekes, gruziniško vyno ir mineralinio vandens pardavimai išaugo net šešis kartus. Rusai, atvirkščiai, boikotavo gruziniškas prekes.

Tačiau akivaizdu, kad įprastomis sąlygomis lietuviai lietuviškai produkcijai lojalūs. Tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ atlikto Lietuvos vartotojų nuomonės tyrimo, 8 iš 10 Lietuvos gyventojų mielai rinktųsi lietuviškas prekes, net jei jos ir kainuotų brangiau.

Pirmenybę lietuviškai prekei teikia vidutines (400–800 Lt) ir aukštesnes (801–1500 Lt) pajamas vienam šeimos nariui gaunantys Lietuvos gyventojai – atitinkamai 29 proc. ir 30 procentų. Taip pat entuziastingai lietuviškus produktus renkasi didmiesčių (28 proc.) ir kaimo (26 proc.) gyventojai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Siekiama sugrąžinti senąjį Nidos švyturio žibintą (1)

Beveik prieš metus užgesinus senąjį švytuoklinį Nidos švyturio žibintą, jo šviesos pasiilgę...

Italijoje tiriant fipronilo skandalą konfiskuota tūkstančiai kiaušinių ir vištų (5)

Italijos policija trečiadienį pranešė, kad konfiskavo daugiau nei 92 tūkst. kiaušinių ir 26...

„New Balance“ dėl prekės ženklo pažeidimų Kinijoje prisiteisė 1,5 mln. JAV dolerių (1)

Kinijos teismas įsakė trims vietos batų gamintojams dėl prekių ženklo pažeidimų sumokėti 1,5...

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą gintaro įvežimą į Kaliningrado sritį (4)

Rusijos vyriausybė uždraudė neapmuitinamą žaliavinio ir apdirbto gintaro, taip pat gintaro...

Vanilės deficitas pasaulyje ir rekordinės kainos kelia grėsmę ledų gamybai (13)

Dėl vanilės pasiūlos pasaulio rinkoje deficito jos kainos rekordiškai padidėjo, dešimtis kartų...

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (148)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (56)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (21)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (8)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

O gerti kefyrą naktį – normalu? (13)

Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam...

Atskleista, kaip atsirado virusai (5)

Įdomus Antarktidos mikrobas gali pateikti užuominų apie vieną iš pačių didžiausių evoliucijos...

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (22)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (134)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Ženklai, jog patys to nežinodami galite sirgti skrandžio opalige (1)

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenys rodo, kad skrandžio opa kada nors gyvenime...

Diskusijas kursto viena įtartina filmo „Valkirija“ scena: T. Cruise'as dėvi figūrą formuojančius apatinius? (7)

Tomas Cruise'as sulaukė vaiduoklių iš praeities. Socialiniame tinkle „Twitter“ gerbėjai...