Patikslintas šalies BVP augo daugiau

 (9)
Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis naujesniais ir išsamesniais verslo ir kainų statistikos duomenimis, patikslino 2011 m. ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) pirmąjį įvertį. Patikslinus skelbiama, kad praėjusiais metais šalies BVP augo 5,9 proc., o ne 5,8 proc., kaip skelbta anksčiau.
Pinigai
© Shutterstock nuotr.

Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 27 387 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2010 m. ketvirčiu, padidėjo 4,4 procento, o palyginti su 2011 m. trečiuoju ketvirčiu, sumažėjo 5,5 procento (pokyčiai įvertinti grandininio susiejimo metodu).

Palyginti su anksčiau skelbtu ketvirtojo ketvirčio BVP įverčiu, kuris sudarė 27 093 mln. litų (buvo 4,3 procento didesnis nei atitinkamą 2010 m. ketvirtį), gautą skirtumą lėmė išsamesni ir tikslesni statybos, paslaugų ir mokesčių statistikos duomenys.

Išankstiniais duomenimis, 2011 m. sukurta 106 006 mln. litų BVP, kuris, palyginti su 2010 m., padidėjo 5,9 procento.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

TVF misija iš Kijevo išvyko taip ir nesusitarus dėl naujos paskolos (46)

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija Kijeve darbą baigė taip ir nesusitarus su Ukrainos valdžios pareigūnais dėl naujo finansinės paramos paketo suteikimo.

Turistus iš Rusijos Lietuvos kurortuose keičia svečiai iš kitų šalių (38)

Druskininkuose ir Birštone šiemet sumažėjo turistų iš Rusijos, tačiau tai kompensavo išaugę poilsiautojų srautai iš Lietuvos, Latvijos ir Izraelio.

JAV ekonomistas: ES augimas per silpnas, kad prisijungtų Ukraina (33)

Europos Sąjungos (ES) ekonomikos augimas per daug silpnas leisti prie sąjungos prisijungti Ukrainai, penktadienį pareiškė JAV ekonomistas Jeffrey Sachs. Apie tai praneša „EUbusiness“.

D. Urbanavičius. 5 priežastys, kodėl Lean tampa tik brangiu žaislu (17)

Per pastaruosius kelerius metus Lean metodus Lietuvoje bandė diegti nemažai įmonių. Šiame komentare analizuojamos priežastys, kuomet investicija į Lean neatsipirko.

Prasideda „Geriausios elektroninės paslaugos“ rinkimų pirmasis etapas (1)

Elektroninės paslaugos sparčiai veržiasi į kiekvieno gyvenimą.