Patikslintas šalies BVP augo daugiau

 (9)
Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis naujesniais ir išsamesniais verslo ir kainų statistikos duomenimis, patikslino 2011 m. ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) pirmąjį įvertį. Patikslinus skelbiama, kad praėjusiais metais šalies BVP augo 5,9 proc., o ne 5,8 proc., kaip skelbta anksčiau.
Pinigai
© Shutterstock nuotr.

Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 27 387 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2010 m. ketvirčiu, padidėjo 4,4 procento, o palyginti su 2011 m. trečiuoju ketvirčiu, sumažėjo 5,5 procento (pokyčiai įvertinti grandininio susiejimo metodu).

Palyginti su anksčiau skelbtu ketvirtojo ketvirčio BVP įverčiu, kuris sudarė 27 093 mln. litų (buvo 4,3 procento didesnis nei atitinkamą 2010 m. ketvirtį), gautą skirtumą lėmė išsamesni ir tikslesni statybos, paslaugų ir mokesčių statistikos duomenys.

Išankstiniais duomenimis, 2011 m. sukurta 106 006 mln. litų BVP, kuris, palyginti su 2010 m., padidėjo 5,9 procento.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (9)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

J.Dijsselbloemas: Graikija pateiks naują prašymą (8)

Graikija netrukus pateiks naują prašymą dėl finansinės paramos iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM). Tai gali būti padaryta trečiadienį, po Briuselyje vykusio euro zonos finansų ministrų susitikimo antradienį pareiškė euro grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas.

A. Merkel: Vis dar nėra pagrindo deryboms dėl naujos programos Graikijai D. Grybauskaitė taip pat įvertino Graikijos veiksmus  (47)

Vis dar nėra pagrindo deryboms dėl naujos paramos Graikijai, pareiškė antradienį į Briuselį dalyvauti skubiai sušauktame euro zonos lyderių susitikime Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Vilniuje bręsta naujas mokestis (166)

Vilnius ketina pasekti kurortų pėdomis - nuo 2016 m. į sostinę atvykstančių turistų turėtų laukti vadinamasis pagalvės mokestis.

R. Sinkevičius: „Lietuvos jūrų laivininkystė“ turėtų skelbti bankrotą (33)

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius laikosi nuomonės, kad valstybės valdoma „Lietuvos jūrų laivininkystė“ turėtų bankrutuoti.

Jungtinė Karalystė išdavė arešto orderius buvusiems „Snoro“ savininkams (41)

Jungtinė Karalystė išdavė arešto orderius buvusiems „Snoro“ banko savininkams, kurie, pralaimėję kovą dėl ekstradicijos sukčiavimu juos kaltinančiai Lietuvai, dingo iš šalies.