Patikslintas šalies BVP augo daugiau

 (9)
Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis naujesniais ir išsamesniais verslo ir kainų statistikos duomenimis, patikslino 2011 m. ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) pirmąjį įvertį. Patikslinus skelbiama, kad praėjusiais metais šalies BVP augo 5,9 proc., o ne 5,8 proc., kaip skelbta anksčiau.
Pinigai
© Shutterstock nuotr.

Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 27 387 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2010 m. ketvirčiu, padidėjo 4,4 procento, o palyginti su 2011 m. trečiuoju ketvirčiu, sumažėjo 5,5 procento (pokyčiai įvertinti grandininio susiejimo metodu).

Palyginti su anksčiau skelbtu ketvirtojo ketvirčio BVP įverčiu, kuris sudarė 27 093 mln. litų (buvo 4,3 procento didesnis nei atitinkamą 2010 m. ketvirtį), gautą skirtumą lėmė išsamesni ir tikslesni statybos, paslaugų ir mokesčių statistikos duomenys.

Išankstiniais duomenimis, 2011 m. sukurta 106 006 mln. litų BVP, kuris, palyginti su 2010 m., padidėjo 5,9 procento.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

Už ilgalaikį darbą vienoje darbovietėje siūlomos papildomos atostogos (10)

Už ilgalaikį darbą vienoje darbovietėje bei sunkias darbo sąlygas siūloma suteikti papildomų atostogų, o jų skyrimo tvarką nustatytų Vyriausybė, o ne darbdaviai ir darbuotojai kolektyvinėse sutartyse.

Verslo akcentai 2016: kodėl svarbu reguliariai atlikti vidinę organizacijos diagnostiką?

Vadovas visuomet turi žinoti, kur yra jo stipriosios ir silpnosios pusės ir būtent 360º tyrimas padeda jam tai padaryti. Kokie vadovai yra efektyviausi? Kodėl organizacijoms svarbu nuolat atlikti minėtą tyrimą?

Ch. Lagarde: Ukrainai gresia netekti TVF paramos (26)

Dėl nevykdomų reformų Ukrainai gresia netekti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos, praneša agentūra „Reuters".

Iranas pasirašė sutarčių su Rusija už 2,2 mlrd. dolerių (3)

Iranas pasirašė sutarčių su Rusija geležinkelių ir šiluminių elektrinių statybos srityje už Rusijos skiriamą 2,2 mlrd. dolerių paskolą, pranešė Irano ambasadorius Rusijoje Mehdi Sanaei, informuoja BBC.

Rusija bando įgelti JAV (38)

Kaip naujienų agentūrai „Interfaks“ patvirtino Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ atstovas Aleksejus Aleksejenka, nuo vasario 15 d. bus draudžiama į šalies teritoriją iš JAV įvežti kukurūzus ir soją. Anksčiau ši tarnyba jau buvo apkaltinusi amerikiečių gamintojus Rusijos fitosanitarinių reikalavimų nevykdymu.