Patikslintas šalies BVP augo daugiau

 (9)
Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis naujesniais ir išsamesniais verslo ir kainų statistikos duomenimis, patikslino 2011 m. ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) pirmąjį įvertį. Patikslinus skelbiama, kad praėjusiais metais šalies BVP augo 5,9 proc., o ne 5,8 proc., kaip skelbta anksčiau.
Pinigai
© Shutterstock nuotr.

Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 27 387 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu 2010 m. ketvirčiu, padidėjo 4,4 procento, o palyginti su 2011 m. trečiuoju ketvirčiu, sumažėjo 5,5 procento (pokyčiai įvertinti grandininio susiejimo metodu).

Palyginti su anksčiau skelbtu ketvirtojo ketvirčio BVP įverčiu, kuris sudarė 27 093 mln. litų (buvo 4,3 procento didesnis nei atitinkamą 2010 m. ketvirtį), gautą skirtumą lėmė išsamesni ir tikslesni statybos, paslaugų ir mokesčių statistikos duomenys.

Išankstiniais duomenimis, 2011 m. sukurta 106 006 mln. litų BVP, kuris, palyginti su 2010 m., padidėjo 5,9 procento.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

Nauja versija, kada duris atvers „Lidl“ (78)

Patikimais portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis, prekybos centras „Lidl“ veiklą Lietuvoje planuoja pradėti iki 2016-ųjų liepos.

D. Grybauskaitė: Lietuva EBPO nare gali tapti 2017 metais (6)

Lietuvos vadovė tikisi, kad šalis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare galėtų tapti jau 2017-aisiais. Tai Dalia Grybauskaitė pareiškė po susitikimo su organizacijos vadovu.

Metų ekonomikos forume – patarimai Lietuvai (3)

Antradienį Vilniuje vykstančiame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuojamame „Metų ekonomikos forume“ Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) atstovė Martina Larkin pristatinėdama Globalaus konkurencingumo ataskaitą pažymėjo, kad Lietuvai daugiausiai dėmesio reikia skirti „3I“ (infrastruktūros, institucijų ir inovacijų) tobulinimui.

Danų gigantė „Falck“ įsigijo Lietuvos įmonę (2)

Saugumo ir pagalbos nelaimingų atsitikimų metu paslaugas teikianti Danijos gigantė „Falck“ įsigijo Baltijos šalių asistavimo kompaniją „Altas Assistance“, rašoma pranešime spaudai. Anksčiau „Falck“ Lietuvos turėjo apsaugos tarnybą.

Įsigalioja pakeitimai dėl sukauptų atostogų dienų (32)

Nuo šiol išeinant iš darbo bus leidžiama gauti kompensaciją daugiausia už trejų metų nepanaudotas atostogas – ne daugiau negu už 84-rias dienas. Jei neišnaudotų atostogų yra daugiau – kompensuota už tas dienas nebus.