Kiekvieną rytą prie konteinerių pūpso šiukšlių, senų baldų, padangų kalnai. Daugiabučiuose gyvenančius žmones piktina iš privačių kvartalų ištaigingomis mašinomis vežamos šiukšlės - maišais, krepšiais. Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės direktorius Valentas Bakšys tvirtina, kad problemos dėl šiukšlių išvežimo kilo dėl gana ankstyvo pavasario.
Šiukšlės, šiukšliadėžės
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Jau senokai kalbama apie modernių šiukšlių konteinerių įrengimą, tačiau kol kas du modernūs suomiški „Molok“ konteineriai įrengti tik prie „Lagūnos“ bendrovės pastatyto daugiabučio Vilniaus gatvėje.

Už tvarką mieste atsakingas Miesto ūkio skyrius nesugeba laiku informuoti Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės, kad ši vienur ar kitur imtųsi švarinimo darbų. Niekaip miesto valdžiai nepavyksta išspręsti privačių namų savininkų apmokestinimo už šiukšles problemos. Gana daug privatininkų šiukšles verčia į bendro naudojimo konteinerius, stovinčius prie daugiabučių gatvėse, tačiau už tai nemoka nė cento. Miesto konteinerius papildo ir rajono gyventojai.

„Panevėžio rajonas išskirtinis, nes neturi savo centro ir atliekų surinkimo operatoriams jis nėra patrauklus, - sakė Panevėžio specialaus autotransporto bendrovės direktorius Valentas Bakšys. - Ačiū, kad į rajoną atėjo „Švaros komanda“. Juk žmonėms daug paprasčiau nereikalingą daiktą kur nors išmesti ar atvežti prie mieste esančių konteinerių nei mokėti už jo išvežimą.“

Atliekos išvežamos kasdien

V.Bakšys PB patvirtino, kad problemos dėl šiukšlių išvežimo susidarė dėl gana ankstyvo pavasario. Kitais metais tuo pačiu laiku dar tekdavo barstyti smėliu gatves, o dabar jau reikia šluoti.

„Visuose didžiuosiuose šalies miestuose, taip pat ir Panevėžyje, išmetamų atliekų daugėja, - akcentavo direktorius. - Šiukšlės vežamos kiekvieną dieną, tačiau, matyt, nebespėjame. Didžiagabaritės atliekos išvežamos bent kas antrą dieną. Su privačių namų savininkais, sodininkais problemų yra, tačiau mes esame tik operatoriai ir privalome vykdyti Savivaldybės patikėtas funkcijas.“

Pasak V.Bakšio, iki šiol yra nustatyta, kad per metus vienas žmogus išmeta 1,6 kubinio metro atliekų. Būtent nuo šio kiekio skaičiuojami mokesčiai. Skaičiavimai rodo, kad vienas žmogus išmeta 2,01 kubinio metro atliekų. Todėl miesto Tarybos bus prašoma patvirtinti didesnę išmetamų šiukšlių normą.

Rūšiuoja atliekas

V.Bakšys patvirtino, kad prie įvažiavimo į miestą kelių esantys konteineriai prisipildo greičiausiai, kad į juos nemažai šiukšlių suveža mieste dirbantys rajono gyventojai, sodininkai ir privačių namų savininkai. Bendrovės direktoriaus teigimu, tik 4320 privačių valdų mieste ir 955 rajone savininkai yra įsigiję konteinerius.

Dar 656 asmenys su bendrove yra sudarę sutartis, kad šiukšles galėtų mesti į miesto bendro naudojimo tinklus. V.Bakšys neslėpė, kad dalis privatininkų už šiukšlių išvežimą nemoka, problemų kyla ir su gyvenamosios vietos nedeklaravusiais gyventojais, nes šalyje nėra kontrolės sistemos. Anot jo, bendrovės specialistai lankosi pas privatininkus, siūlo sudaryti atliekų išvežimo sutartis, o nesudariusiųjų sutarčių asmenų sąrašai (arba adresai) perduodami Ekologijos skyriaus sanitarijos specialistėms.

Direktorius pasidžiaugė, kad Panevėžyje atliekos gražėja, žmonės jas rūšiuoja, ir specialiai popieriui, plastmasei, stiklui rinkti konteineriuose randama tik 10-12 procentų kitokių atliekų.

Reikia revoliucinių permainų

V.Bakšys sakė, kad reikia revoliucinių permainų mieste tam, kad būtų išspręstos įsisenėjusios šiukšlių tvarkymo problemos. „Kokių priemonių imtis, kad žmonės į konteinerius nepiltų skystų atliekų?“- retoriškai klausė V.Bakšys.

Jis taip pat nežinojo atsakymo ir ką daryti su bet kur metamomis nebetinkamomis naudoti automobilių padangomis. Anot jo, naujų ir restauruotų padangų importuotojai už toną įvežtų padangų moka 300 litų surinkimo ir perdirbimo mokestį, įvežti naudotų padangų toną papildomai kainuoja 360 litų. Pasak V.Bakšio, šie pinigai atitenka Aplinkos ministerijai. Taigi pirkėjas, įsigydamas padangas, jau užsimoka už jų surinkimą ir perdirbimą, todėl savivaldybės neturi teisės dar kartą apmokestinti už jų surinkimą.

Direktorius akcentavo, kad dabar ministerijoje svarstomas valstybinis strateginis atliekų tvarkymo planas ir tikimasi, kad bus apsispręsta, kas turi įdiegti padangų surinkimo, perdirbimo, tvarkymo sistemą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (15)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (9)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

Top naujienos

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (3)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (101)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (17)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (2)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (120)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (8)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

„Saulėlydžio“ žvaigždės kovos su paparacais: slėpdavosi net bagažinėje

Visiems teko girdėti apie įžymybių „kovas“ su paparacais. Kol paauglių dievaitis Justinas...

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (473)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Bjaurus skandalas Ukrainoje: du žaidėjai pardavė rinktinės rungtynes (23)

Ukrainos ledo ritulio rinktinę supurtė lažybų skandalas. Du žaidėjai prisipažino gavę pinigų...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (34)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...