Planuojamas nekilnojamojo turto mokestis fiziniams asmenims, patalpas naudojantiems komercinei veiklai, kurorto gyventojams jau dabar kelia rūpestį. Vos per keletą mėnesių turintys užsidirbti palangiškiai gali būti priversti atsisakyti veiklos ar imtis “tradicinių” priemonių.
Palanga, Basanavičiaus gatvė
© images.lt
Kelia nerimą

Verslu užsiimantys kurorto gyventojai su nerimu laukia Vyriausybės bei Seimo apsisprendimo dėl naujų mokesčių įvedimo. Ypač baiminamasi, kad komercinei veiklai naudojamos patalpos gali būti apmokestinamos, neatsižvelgiant į išskirtinę kurorto specifiką.

Laikraščio kalbinta 60 narių vienijančios privataus apgyvendinimo paslaugas teikiančios organizacijos “Svetingas šeimininkas” pirmininkė I.Švanienė neslėpė – nerimauti yra dėl ko.

“Aptarti šį klausimą buvo susirinkusi “Svetingo šeimininko” taryba. Jei bus apsispręsta skaičiuoti 1 procento nuo turto vertės mokestį, susidarys nemažos sumos – kalbama bus ne apie šimtus, o apie tūkstančius litų”, - teigė I.Švanienė. Ji atkreipė dėmesį, jog premjeras Algirdas Brazauskas pažymėjo, kad komercinėms patalpoms priskiriami ir nuomojami kambariai.

“O juk visi puikiai žino, kad 90 proc. kurorto gyventojų verčiasi būtent šia veikla. Tai – jų pajamos, iš vasarą gautų pinigų žmonės turi išgyventi dešimt mėnesių”, - kalbėjo I.Švanienė.

Kainų nekels

Anot “Svetingo šeimininko” pirmininkės, norėdami susigrąžinti dėl mokesčių prarastus pinigus apgyvendinimo paslaugų teikėjai turėtų kelti nuomos kainas, bet kyla klausimas, kiek tai būtų efektyvu. “Poilsiautojai ir šiaip labiau linkę apsistoti gerokai pigiau kainuojančiuose namuose be patogumų, tad “Svetingo šeimininko” nariai, dar labiau sukėlę kainas, vargu ar sulauktų nuomininkų. Juo labiau kad paslaugos kokybė nepagerėtų”, - sakė I.Švanienė.

Organizacijos pirmininkė teigė mananti, jog įvestas mokestis turėtų įtakos ir kurorte teikiamų paslaugų kokybei. “Prarasdami dalį pajamų palangiškiai pradėtų mažiau investuoti, tad po kelerių metų paslaugų kokybė suprastėtų”, - mano kurorto gyventoja.

Kreipėsi į premjerą

Sunerimę dėl numatomų mokesčių, “Svetingo šeimininko” atstovai nusprendė raštu kreiptis į premjerą A.Brazauską, Seimo pirmininką Artūrą Paulauską ir parlamentarą Stasį Mikelį. “Kodėl S.Mikelį? Jis yra Seimo Savivaldybių komiteto pirmininkas. Buvęs Neringos meras – jam, pagalvojome, turėtų rūpėti šie klausimai”, - teigė organizacijos pirmininkė.

Rašte palangiškai išdėstė jiems aktualią problemą – nurodė, jog “Svetingo šeimininko” nariai yra tos nuomonės, kad komercinių patalpų mokesčio įvedimas nėra teisingas palangiškių atžvilgiu, nes kurortas poilsiautojų sulaukia tik vasarą, o mokėti mokestį turėtų už visus metus. “Gavau atsakymą, kad klausimas perduotas spręsti finansų ministrui. Abejoju, kad bus atsižvelgta”, - kalbėjo I.Švanienė.

Stebisi apatija

I.Švanienė pripažino, jog įvestas nekilnojamojo turto, naudojamo komerciniams tikslams, mokestis jos vadovaujamos organizacijos atstovų visiškai nesužlugdytų, bet neatmetė galimybės, kad atsirastų norinčių nuslėpti veiklą.

“Tik keista, kad į Vyriausybės planus visiškai nereaguoja kiti kurorto verslininkai – juk komercija užsiimama visoje J.Basanavičiaus gatvėje, tokios paslaugos teikiamos ir kitur – mieste veikia gėlių parduotuvės, kirpyklos ir kita”, - sakė palangiškė. Anot jos, jei kurorto verslininkai susiburtų ir kreiptųsi į premjerą, norimą rezultatą pasiekti būtų lengviau. “Aš manau, kad minėtą mokestį reikėtų diferencijuoti – atsižvelgiant į Palangos kurorto specifiką jis turėtų būti žymiai mažesnis nei kituose šalies miestuose”, - pabrėžė I.Švanienė.

“Svetingo šeimininko” pirmininkė taip pat mano, jog geresnį efektą būtų galima pasiekti, jei aktyviau planuojamų mokesčių klausimu pasisakytų ir Palangos valdžia.

Silpnesnieji iškristų

“Vakarinės Palangos” kalbintas Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas G.Rekašius, vertindamas planus įvesti minėtą mokestį, sutiko, jog tai verslininkams sukeltų papildomų problemų. Anot G.Rekašiaus, Palangoje turtas yra ganėtinai brangus, tad paprasta kavinukė gali būti įkainota ir puse milijono litų. “Vienas procentas turto vertės gali siekti nuo vieno tūkstančio iki dešimčių tūkstančių litų. Tačiau šiuo klausimu dar nėra apsispręsta”, - pabrėžė jis.

Anot asociacijos prezidento, jau dabar aišku, kad papildomas mokestis priverstų kelti komercinių patalpų nuomos kainas, tad kartu tektų branginti ir paslaugas. G.Rekašius atkreipė dėmesį, kad ypač skaudžiai naujovę pajustų verslininkai, neturintys savų patalpų. “Nuomos kaina Palangoje ir taip didelė, tad prisidėjus naujiems mokesčiams silpnesni žaidėjai turėtų nebedalyvauti komercijoje”, - mano verslininkas.

G.Rekašiaus nuomone, pareikšdama savo nuomonę Palangos valdžia taip pat galėtų kiek padėti verslininkams. “Manau, būtų tvirčiau, jei miesto vadovai išsakytų nuostatą, kad būtina atsižvelgti į kurorto specifiką bei diferencijuoti mokestį”, - sakė G.Rekašius.

Aptars vėliau

Asociacijos prezidentas atkreipė dėmesį, jog Palangos verslininkų situacijos negalima lyginti su vilniečių ar kauniečių. “Kituose miestuose, priešingai nei Palangoje, kavinės veikia ištisus metus, o pas mus verslininkai dirba porą mėnesių. Todėl bandysime daryti įtaką projekto rengėjams, kad komercinio turto mokestis, jei bus nuspręsta jį įvesti, būtų diferencijuojamas”, - kalbėjo G.Rekašius.

Trisdešimt du narius vienijančios asociacijos vadovas teigė, jog pirmiausia šį klausimą aptarti ketinama asociacijos susirinkime. “Dabar visi rengiasi artėjančiai vasarai, turi pakankamai rūpesčių, tad, manau, apie tai diskutuosime rudenį, kai jau bus aišku, ar šis mokestis tikrai bus. Beje, kreipsimės ir į Nacionalinę viešbučių ir restoranų asociaciją bei palaikysime jų poziciją”, - sakė G.Rekašius.

"Vakarinė Palanga"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą E. Rimašauską išsigabeno JAV pareigūnai (26)

Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas per suklastotus elektroninius laiškus iš JAV...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti (190)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

„Alibaba“ pajamos antrąjį ketvirtį augo 56 proc.

Kinijos elektroninės prekybos milžinas „ Alibaba “ ketvirtadienį pranešė apie Volstrito...

SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte Vilniuje (7)

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių...

Lietuvos šeimų išlaidos vartojimo prekėms liepą mažėjo (9)

Lietuvos namų ūkių išlaidos pagrindinėms vartojimo prekėms praėjusį mėnesį smuko, rodo...

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (58)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (190)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Barselonoje sunkvežimis rėžėsi į minią nuolat pildoma (15)

Turistų pamėgtame Ramblos rajone, Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo furgonas. Pranešama,...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (37)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (15)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (105)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (504)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

D. Trumpo retorika sukėlė nerimą ir Pentagonui (7)

Praėjus vos kelioms dienoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo ugningo pareiškimo apie galimą karinę...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (461)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (156)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...