Kaune, nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, šiemet padaugėjo klientų, norinčių įsigyti ne butus, o miesto pakraštyje esančius žemės sklypus. Pakaunėje juntamas privačių namų statybos bumas. Šiuo metu už arą žemės rajone tenka mokėti nuo 3 iki keliasdešimt tūkstančių litų.
Statybos
© Corbis/Scanpix
Specialistai prognozavo, kad artimiausiais mėnesiais kainos dar gali šoktelėti 10-15 procentų.

Ieško gražių vietų

Nekilnojamojo turto bendrovės “Latmas” direktorius Vygintas Leonavičius teigė, kad pirkėjus domina beveik visas Kauno pakraštys. Nauji namai statomi Noreikiškėse, Ringauduose, Raudondvaryje, Vaišvydavoje, Ramučiuose ir kitose vietovėse.

“Gal šiek tiek mažiau klientus domina Rokai. Pirkėjus dažniausiai vilioja vaizdingos vietovės”, - sakė V.Leonavičiaus. Jo teigimu, žemės sklypų paklausa šiuo metu ypač didelė. “Artimiausiais metais galėsime įsitikinti, ar sklypai buvo perkami siekiant vėliau juos parduoti, ar žmonės tiesiog ieškojo gražių vietų, kur galima pasistatyti namą”, - teigė jis.

Ne vieną gyvenamųjų namų sklypų kvartalą sukūręs verslininkas Povilas Giedrys neslėpė, kad sklypų poreikis kartais viršija pasiūlą. Netoli Lapių esančiame kvartale jau parduoti beveik visi iš 67 sklypų. Verslininkas kuria naujo kvartalo, esančio netoli Domeikavos, projektą.

Apie kainas kalba nenoriai

Šiuo metu aplink Kauną kuriasi net keletas privačių namų kvartalų. Tarp Romainių ir IX forto kuriasi naujasis Linkuvos kvartalas. Masiškai sklypai pardavinėjami šalia Ringaudų esančioje Jurginų gatvėje. Noreikiškių miestelyje jau kuriasi naujieji gyventojai. Statybų bumas juntamas ir kitose pakaunės vietose.

“Kauno dienos” kalbinti verslininkai nenoriai kalbėjo apie konkrečias žemės sklypų kainas. “Galėčiau įvardyti, kur žemė šiuo metu kainuoja pigiausiai, kur brangiausiai. Tačiau po kelių savaičių iškart šokteltų kainos. Dabar visi ieško tokių sklypų, kad netoliese būtų visos reikiamos komunikacijos”, - sakė vienas nekilnojamojo turto ekspertas.

Pasižvalgęs nekilnojamojo turto agentūrų interneto svetainėse, apie kainas gali susidaryti gana išsamų vaizdą. Šalia Ringaudų už arą prašoma nuo 6800 iki 7300 litų. Ramučių naujame gyvenamųjų namų kvartale aras kainuoja 7500 litų. Mastaičiuose - vos 2500 litų. Kulautuvoje už arą (žemės ūkio paskirtis) prašoma 3500 litų. Naujajame Linkuvos miestelyje aras kainuoja 16 tūkstančių litų.

Kai kurių sklypų, esančių vaizdingose vietovėse, kainos tiesiog įspūdingos. Šilelio kaime parduodamas 30 arų sklypas su mediniu nameliu. Aro kaina - 35 tūkstančiai litų. Dar įspūdingesnės sumos minimos, kai kalbama apie Kleboniškį. Čia aro kaina kartais siekia net 30-40 tūkstančių litų.

Ieško būdų sutaupyti

Bendrovės “Latmas” direktorius patvirtino, kad sklypų rinkoje pastebima dar viena tendencija. “Kuriasi savotiškos bendruomenės, kurios bando įsigyti iki 2 hektarų dydžio žemės ūkio paskirties sklypus. Vėliau jie patys keičia jo paskirtį ir pasidalija į atskirus sklypus. Taip bandoma sutaupyti. Tačiau tai pavieniai atvejai”, - sakė V.Leonavičius.

Apie šią tendenciją užsiminė ir kitų firmų atstovai. “Konkretaus atvejo jums nepaminėsiu. Didelė konkurencija, todėl žmonės nenori reklamos. Supraskite, tokios bendruomenės atima duoną iš verslininkų. Įsigiję apie 2 hektarų sklypą ir vėliau susitvarkę visus dokumentus - žmonės sutaupo apie 20-30 procentų”, - sakė vienos nekilnojamojo turto agentūros atstovas, nenorėjęs viešai įvardyti savo pavardės.

Tuo tarpu verslininkas P.Giedrys abejojo, ar tokiu būdu galima sutaupyti. “Kol pakeisi žemės paskirtį, kol parengsi projektą - užtruks nemažai laiko. Jeigu žmonės to dalyko neišmano, tai gali tęsti ir dvejus metus. Be to, brangiai kainuoja nutiesti komunikacijas. Esu apskaičiavęs, kad mažesniam nei 10 hektarų ploto sklypui komunikacijas vesti neapsimoka”, - tikino verslininkas.

Pabrangę butai verčia skaičiuoti

“Pastatyti namą ar butą kainuoja beveik tiek pat. Tačiau priemiestyje gyventojai turi kur kas daugiau komforto, nei gyvendami daugiabutyje. Turi atskirą sklypą, pro langus matai puikią gamtą. Gyventi priemiestyje tampa prestižo reikalu”, - teigė P.Giedrys.

Prieš keletą metų jis pirmasis Lietuvoje sukūrė privačių namų kvartalą Vytėnuose. “Jame buvo 27 sklypai, kuriuos pardavinėjau net ketverius metus. Tuo tarpu dabar vos pradėję įgyvendinti naują projektą, iškart sulaukiame pirmųjų klientų”, - tvirtino P.Giedrys.

Žada statyti sublokuotus namus

Bendrovė “Baltų žemės” jau trečius metus įgyvendina Noreikiškių miestelio projektą. “Mes nepardavinėjame sklypų, o pasirinkome kitą verslo formą. Sukuriame aplinką, pastatome namą ir tik tada parduodame. Kompleksiškai kuriame visą rajoną”, - teigė bendrovės valdybos pirmininkas Paulius Jaruševičius.

Per paskutinius tris mėnesius “Baltų žemės” pardavė net vienuolika namų. “Nežinau, ar tai bendra tendencija, tačiau vis dažniau žmonės nori įsigyti ne sklypą, o jau pastatytą namą. Pasikeitė požiūris - klientai taupo ne tik pinigus, bet ir laiką. Vieną namą už 500 tūkstančių litų pirkėjas įsigijo net internetu. Žinoma, jeigu žmogus į namą ketina investuoti milijoną ir daugiau litų, tada jis nepirks standartinio statinio”, - sakė P.Jaruševičius.

Kitais metais “Baltų žemės” netoli Noreikiškių miestelio ketina statyti sublokuotų namų kvartalą. “Šioje vietoje mes turime didžiulį sklypą, kurio mums pakaks dešimčiai metų”, - tvirtino valdybos pirmininkas. Noreikiškių miestelyje namą galima įsigyti nuo 400 tūkstančių litų. Dar prieš porą metų namas čia kainavo nuo 230 tūkstančių litų.

“Galite patys paskaičiuoti, kaip didėja kainos. Šiuo metu ypač brangsta sklypai, todėl kas tris mėnesius mes 10 procentų didiname namų kainas”, - tikino P.Jaruševičius.

Nekilnojamojo turto ekspertai prognozuoja, kad Kauno miesto pakraštyje esančių sklypų kaina maksimalios ribos dar nepasiekė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lidl“ Didžiosios Britanijos mažmenininkų sąraše pakilo į 7 vietą

Vokietijos mažmenininkas „Lidl“ padidino savo rinkos dalį Didžiojoje Britanijoje iki 5,2...

Gaivinamas siūlymas leisti naudoti nelietuviškas raides įmonių pavadinimuose

Vyriausybėje vėl gaivinama idėją leisti registruoti įmonių ir organizacijų pavadinimus visomis...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (6)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

Medicinos bankas terminuotus indėlius siūlo vokiečiams ir austrams (1)

Mažiausias Lietuvoje komercinis Medicinos bankas pradėjo siūlyti Vokietijos ir Austrijos...

Rusiškas „Meškiukas šleivakojis“ išvarytas iš Latvijos (11)

Latvijos teismas uždraudė šalyje prekiauti Rusijos konditerijos fabrike „ Krasnyj Oktiabr “...

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (28)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (146)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (6)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (9)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (166)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (137)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (41)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės (1)

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (5)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...