Pajamų nelygybė režia akį: estai mus lenkia

 (35)
Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas sako, kad sprendžiant pajamų nelygybę šalyje vertėtų laikytis nuoseklios vidaus politikos ir apsispręsti dėl esminių reformų.
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

V. Vasiliauskas teigia, kad iš Baltijos šalių Estijai kovoti su pajamų nelygybe sekasi geriausiai dėl ilgalaikės socialinės politikos.

„Estija yra šiek tiek priekyje. Tas buvimas priekyje susijęs su daugiau mažiau nuoseklia vidaus politika. Ta prasme, kad jie susitaria ir įgyvendina, nėra tokio blaškymosi, kurį mes kartais pastebime Lietuvoje. Geriausiais pavyzdys būtų pensijų sistema. Dėl to mes siūlome, kad reikėtų sėsti prie apskrito stalo, susitarti, kur mes norime būti po 10–20 metų, ir tada griežtai to susitarimo laikytis. Šiaurės ir Baltijos šalyse mes esame vadinami pietiečiais, tai, manau, tos nacionalinio charakterio savybės kai ką lemia“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Antradienį baigiasi dvi dienas trukęs Baltijos šalių nacionalinių bankų vadovų susitikimas Kaune.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Verslininkai išparduoda laisvalaikio inventorių: vasaros nebuvo (1)

Iki vasaros pabaigos likus mėnesiui dalis verslininkų nusprendė jau dabar skelbti vasariško inventoriaus išpardavimus, rašoma pranešime spaudai.

Vilniuje keisis geriamojo vandens kaina (2)

Sostinė pirmoji regione patvirtino mažinanti geriamo vandens kainą vilniečiams penktadaliu – tai trečiadienį nusprendė savivaldybės Taryba, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai bus modernizuoti už 21,6 mln. eurų (12)

Vilniaus taryba trečiadienį pritarė 21,64 mln. eurų vertės sostinės gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektui.

Akibrokštas: ES pareiškė susirūpinimą dėl JAV planų išplėsti sankcijas Rusijai (314)

Europos Sąjunga trečiadienį pareiškė esanti smarkiai susirūpinusūi dėl JAV Atstovų Rūmų pareikšto pritarimo planams įvesti naujas griežtas sankcijas Rusijai, galinčias paveikti Europos energetikos ūkį.

Pirmąjį pusmetį augo Kauno miesto savivaldybės biudžetas (4)

Kauno miesto savivaldybei pavyko 17,8 proc. viršyti pirmojo metų pusmečio biudžeto pajamų planą. Tai pranešė Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).