Padidinus suskystintų dujų kainas brangs transporto paslaugos ir maisto produktai

Suskystintas dujas, kurios naudojamos kaip automobilių degalai, apmokestinus akcizu, pabrangtų transporto paslaugos ir maisto produktai. Suskystintas dujas, kurios yra gerokai pigesnės nei kiti degalai, apmokestinti akcizu Seimas ketina nuo balandžio.
Automobilių dujų įrangos montavimo asociacijos valdybos pirmininkas Romualdas Nekrašas dienraščiui "Lietuvos rytas" sakė, kad, padidinus suskystintų dujų kainas, brangs transporto paslaugos ir maisto produktai, nes šiuos degalus naudoja daug mikroautobusų, pieno ir mėsos perdirbimo įmonių transportas.

R. Nekrašo nuomone, Lietuvoje suskystintų dujų ir benzino kainų skirtumas, kaip ir kai kuriose kitose šalyse, neturi būti mažesnis kaip du kartai.

Prekiautojų suskystintomis dujomis asociacijos, vienijančios 15 įmonių, prezidentas Giedrius Stanevičius dienraščiui teigė, kad nežinia dėl akcizų įvedimo gąsdina suskystintų dujų vartotojus. Mažėja dujų įrangos pardavimas, verslininkai sustabdė degalinių statybas, bankai ėmė vengti kredituoti išperkamąja nuoma įsigyjamą dujų įrangą.

G. Stanevičius mano, kad, įvedus akcizą tik automobilių dujoms, valstybė nesurinks planuojamų mokesčių, nes gali įsivyrauti šešėlinė ekonomika - verslininkai pirks pigesnių dujų, o pardavinės jas kaip automobilių degalus.

Seimo nario Jono Šimėno nuomone, suskystintoms dujoms akcizo mokestis turi būti taikomas mažesnis nei kitiems degalams.

Finansų ministerija siūlys, kad akcizas būtų nuo 150 litų ir ne didesnis kaip 345 litai už toną suskystintų dujų. Tačiau kokio dydžio akcizas bus siūlomas, neskelbiama.

345 litų akcizas už tą patį kiekį suskystintų dujų yra Latvijoje.

Jei akcizas bus 150 litų, tai mažmeninė litro suskystintų dujų kaina padidėtų apie 11 centų, jei 345 litai - 26 centais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Keičiasi Lietuvos banko kasų darbo laikas

Nuo pirmadienio ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

G. Nausėda: valstiečiai-žalieji gali primesti savo darbotvarkę (6)

Rinkimus didele persvara laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga galės primesti savo ekonominę darbotvarkę ir kelti klausimus dėl didesnio valstybės kišimosi į ekonomiką, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. Tačiau jis tikisi, kad valstybės monopolis nėra principinė valstiečių-žaliųjų nuostata.

ES paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą (27)

Europos Sąjunga sekmadienį paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą pareikšti, ar ji gali pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ir perspėjo, kad priešingu atveju teks atšaukti numatomą viršūnių susitikimą dėl šios sutarties.

D. Tuskas Belgijos premjero paklaus tiesmuko klausimo (3)

Europos Sąjunga ir Kanada pirmadienį spręs, ar rengti susitikimą, kuriame būtų pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis (CETA).

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (16)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.