P. Porošenkos konditerijos imperija „Roshen“ galutinai nutraukė veiklą Rusijoje

 (15)
Ukrainos prezidento Petro Porošenkos konditerijos imperija „Roshen“ galutinai nutraukė veiklą Rusijoje, kurioje jos fabriko Lipecke areštuotas dėl mokesčių pretenzijų.
© RIA/Scanpix

„Roshen“ paskelbė, jog fabrikas ir gatavos produkcijos sandėlys Lipecke baigti konservuoti, prekybos centras Rusijoje nutraukė veiklą.

Rusijos federalinei mokesčių tarnybai pateikus 180 mln. rublių mokesčių pretenzijas „Roshen“ fabrikui Lipecke ir 150 mln. rublių – tame pačiame mieste veikiančiam prekybos centrui, Maskvos teismas iki rugsėjo vidurio pratęsė jų turto areštą.

„Roshen“ turi konditerijos fabrikų tinklą Ukrainoje, po vieną konditerijos fabriką Lietuvoje ir Vengrijoje.

Fondas „Prime Assets Capital“, kurio beneficiaras yra Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, pernai gegužę pranešė užbaigęs konditerijos korporacijos „Roshen“ 85 proc. akcijų paketo valdymo perdavimo nepriklausomam „aklam“ fondui (ang. – blind trust) „Rothschild Trust“ sandorį.

2014 metais Ukrainos prezidentu tapęs P. Porošenka pranešė apie ketinimus parduoti savo verslą, ir tam pasamdė investicijų bendroves „Rothschild“ ir ICU.

Tačiau šiems planams žlugus, kaip oficialiai teigta, dėl pirkėjų nebuvimo, 2016-ųjų pradžioje buvo pasirašyta sutartis su „Rothschild Trust“ dėl P.Porošenkai priklausančių „Roshen“ akcijų valdymo jo prezidentavimo laikotarpiu.

„Roshen“ dalininkas yra Viačeslavas Moskalevskis, kurio fondui „Konditerinvest“ priklauso 13 proc. akcijų. Likusias 2 proc. akcijų valdo keturi „Roshen“ vadovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.