"Orkla" ir "Carlsberg" sujungs alaus gamybą

 (6)
Norvegijos bendrovė "Orkla" trečiadienį pranešė, kad jai priklausantis alaus gamintojas "Prips Ringnes" susijungs su Danijos "Carlsberg" ir sukurs vieną didžiausių alaus bendrovių pasaulyje "Carlsberg Breweries".
"Carlsberg Breweries" pardavimai turėtų būti 23 mlrd. Danijos kronų (12 mlrd. litų), o pelnas iš veiklos - apie 2 mlrd. kronų (1 mlrd. litų). Per metus bendrovė pagamins maždaug 54 mln. hektolitrų alaus, iš jų 37 mln. hektolitrų bus "Carlsberg" įnašas.

"Orkla" priklausys 40 proc., o "Carlsberg" - 60 proc. naujosios alaus bendrovės akcijų. "Carlsberg Breweries" biuras įsikurs Kopenhagoje, o visoje bendrovėje dirbs maždaug 27 tūkst. žmonių.

"Carlsberg" į naująją bendrovę atsineš tokias populiarias alaus rūšis, kaip "Carlsberg" ir "Tuborg", o "Orkla" - "Ringnes". Be to, "Orkla" grupei priklauso 50 proc. "Baltic Beverage Holding" akcijų. Pastaroji bendrovė Rusijoje gamina alų "Baltika", o Lietuvoje jai priklauso "Kalnapilis" ir "Utenos alus". "Carlsberg" valdo kitą Lietuvos alaus bendrovę - "Švyturį".

"Carlsberg Breweries" bus didžiausia alaus bendrovė Šiaurės Europos šalyse bei sparčiai augančiose Baltijos šalių, Rusijos, Ukrainos ir kai kurių Azijos regionų rinkose.

"Coca Cola Nordic Beverages" į "Carlsberg Breweries" neįeis, nes "Coca Cola" paprašė pakeisti bendradarbiavimo su "Carlsberg" susitarimą, mat "Orkla" panašų dokumentą yra pasirašiusi su "Pepsi".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (6)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (255)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (98)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.