Nuosaikieji konservatoriai kaltina Vyriausybę Biudžeto įstatymo nesilaikymu

Frakcijos seniūno pavaduotojas Alfonsas Bartkus spaudos konferencijoje penktadienį tvirtino, kad finansų sistema tampa nevaldoma, nes Biudžeto įstatymu numatytų socialinio ekonominio finansavimo programų nuolat nesilaikoma. "Biudžeto įstatymas praktiškai nustojo galiojęs", sakė A. Bartkus.

Jo teigimu, Vyriausybė biudžeto rodiklius siekia pagerinti ne ekonomikos skatinimo ir realių pajamų atkūrimo būdu, bet vengimu grąžinti legalioms įmonėms priklausančias lėšas ar didinant įsiskolinimus ūkio subjektams ir biudžetinėms įstaigoms.

Visi šalies ir savivaldybių (įskaitant fondus) kreditoriniai įsiskolinimai siekia 3 mlrd. litų.

Per šių metų kovą ir balandį valstybės biudžetas gavo 84 mln. litų pajamų mažiau nei buvo planuota ir 196 mln. litų mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Šiemet per du mėnesius gauta 933 mln. litų, pernai - 1,129 mlrd. litų.

"Valstybės biudžeto pajamų sumažėjimas penktadaliu tuo metu, kai trečdaliu išaugo šalies produkcijos eksportas, liudija sparčiai blogėjantį ūkio valdymą bei valstybės institucijų neveiklumą ir pavojingai bręstančią finansų krizę", tvirtino A. Bartkus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (31)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.