Daugelyje šalies įmonių vyrauja nuomonė, kad jei pasamdysime patyrusį projektų vadovą ir mokėsime jam didelį atlyginimą, problemos išsispręs savaime. Tačiau dažnai tenka matyti, kaip tokiems lūkesčiams nelemta išsipildyti. Net ir labai kvalifikuoti specialistai sunkiai „įsivažiuoja“ į naują darbą, todėl projektai stringa ir jiems skirti pinigai naudojami, švelniai tariant, neefektyviai.
Kodėl net ir patys geriausi projektų vadovai sunkiai pritampa naujose darbovietėse?

Didžiausia problema yra ne savo vietos nesugebantys rasti darbuotojai, tačiau padrikai projektus valdančios įmonės. Juk geras projektų vadovas visada sugebės prisitaikyti prie esamos projektų valdymo sistemos, sugalvos, kaip ją patobulinti. Tuomet kyla klausimas, ar įmonė tokią sistemą apskritai turi?

Projektų valdymo sistema leidžia efektyviau organizuoti įmonės darbus ir siekti geresnių rezultatų, taupyti lėšas bei laiką. Deja, tokias sistemas turi ir naudoja tik apie 50-100 Lietuvos įmonių. Dažniausiai tai užsienio kapitalo bendrovės, Lietuvoje įkūrusios savo padalinius. Dviračio stengiamasi neišradinėti, todėl taikomos jau motininėse įmonėse esančios projektų tvarkymo sistemos ar adaptuoti jų variantai.

Didžioji Lietuvos įmonių dalis apie projektų valdymo sistemas gal būt ir yra girdėjusios, bet praktikoje jų netaiko, o pirmenybę skiria brangiai rinkoje vertinamų projektų vadovų „medžioklei“.

Pavojus: žaidimas be taisyklių!

Kaip atrodo įmonė be projektų valdymo sistemos? Tai tarsi žaidimas, kuris organizuojamas neišmanant ar nesilaikant jo taisyklių.

Įsivaizduokite krepšinio aikštelę ir 10 žaidėjų, kuriuos atsitiktinai suradome ir kurie apie krepšinį težino tik tiek, kad kamuolys turi būti įmestas į krepšį. Aikštelėje vyrautų chaosas, nes žaidėjai žaistų kas sau, o žiūrovai švilptų nepatenkinti, nes jie sumokėjo už krepšinį, kurio nėra. Nors toks žaidimas vertas pašaipos, panašiai elgiasi ir dauguma Lietuvos įmonių, įgyvendindamos iš užsakovų gautus užsakymus.

Tam, kad įmonės „žaidimas“ būtų vertas aukščiausios lygos, o užsakovai negailėtų plojimų, reikia sutarti dėl projektų valdymo sistemos.

Pirmiausiai reikėtų apibrėžti įmonės veiklos taisykles. Jose turėtų būti numatyta, kaip įmonėje vykdomi projektai, kokie asmenys yra už juos atsakingi, kokios funkcijos ir atsakomybės patikėtos. Taip pat bendrovės projektų tvarkymo taisyklės apimtų ir pagrindines tipines projektų fazes, projekto valdymo plano sudarymo principus, projektų vadybos rezultatų aprašymą, kitas priemones, palengvinančias komandos darbą.

Sąlygos gerai komandai

Kad ir kokios puikios būtų taisyklės, jos nueitų vėjais be profesionalios žaidėjų komandos ir aukštos kvalifikacijos trenerio.

Vadinasi, įmonei būtinas profesionalus projektų vadovas ir kiti darbuotojai, ne tik išmanantys savo tiesioginį darbą, bet ir suvokiantys projektų vadybos principus.

Galiausiai svarbu darbuotojams sukurti tinkamas darbo sąlygas.

Projektų valdyme daug lemia šiuolaikinės informacinės technologijos, kurios padeda patogiau ir efektyviau planuoti darbus, fiksuoti pasiektus rezultatus, centralizuotai saugoti duomenis ir teikti ataskaitas skirtingiems vartotojams. Tokių sistemų panaudojimas leidžia telkti vartotojo dėmesį į projekto įgyvendinimą, patikint techninį darbą kompiuterizuotai sistemai.

Kaip valdyti projektus?

Dažnai įmonėms koją pakiša įsitikinimas „mes patys viską galime pasidaryti“. Tai galioja ir įmonės projektų valdymo sistemai.

Žinoma, galima eiti lengviausiu keliu ir bandyti sau taikyti kitos įmonės sistemą, kurių apsčiai galima rasti ir internete.

Bet tokia sistema niekada netiks konkrečiai įmonei, nes neatsižvelgiama nei į jos veiklos specifiką, nei į vidines darbo taisykles, nei į esamus išteklius.

Iš pirmo žvilgsnio gali užburti iliuzija, esą viską darydami patys sutaupysime pinigų, tačiau reikia įvertinti ir tai, kiek kainuos specialistų atitraukimas nuo tiesioginių pareigų, kiek laiko bus tuščiai praleista, ar tenkins galutinis rezultatas. Tokių bandymų pasekmės gali būti ne itin malonios: dar didesnė sumaištis ir darbuotojų nusivylimas pertvarka, o kartais ir atviras sistemos sabotažas.

Rinkdamasi ir diegdama projektų valdymo sistemą, įmonė pirmiausiai turėtų atsakyti sau į klausimą, kokių veiklos pagerėjimo rodiklių ji tikisi, ir kaip juos išmatuoti.

Tinkamai parinkta informacinė sistema garantuoja patikimą statistiką apie visų įmonės projektų eigą, jų įgyvendinimą, sąnaudas, darbuotojų apkrovimą. Taip pat sistema leidžia efektyviau planuoti resursus, prognozuoti sąnaudas, kitaip tariant, siekti strateginių įmonės uždavinių realizavimo ir kontroliuoti jų įgyvendinimo eigą.

Pokyčiams reikia laiko

Skirtingose įmonėse projektų valdymo sistemos diegimo trukmė gali skirtis, tačiau preliminariai sistemos parengimui turėtų pakakti 2-3 mėnesių. Dar tiek pat – jos diegimui ir darbuotojų apmokymams

Diegiant naują sistemą, reikia pasiruošti ir tam, kad darbuotojai gali priešintis pokyčiams.

Be to, akivaizdus įmonės veiklos pagerėjimas pirmaisiais metais bus sunkiau pastebimas. Jis išryškės tik antraisiais-trečiaisiais sistemos taikymo metais. Įmonė turi subręsti, tvarka turi prigyti ir įaugti į darbuotojų sąmonę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (2)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (4)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (5)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (38)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (14)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (55)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (11)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (8)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...