Nuo šių metų gegužės 1

 (3)
Nuo šių metų gegužės 1 dienos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maršrutinio keleivinio transporto paslaugoms Susisiekimo ministerijos ir savivaldybių nustatytais maršrutais panaikinama ir paslaugos apmokestinamos 5 proc. PVM.
Tai numato Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, kurias Seimas priėmė antradienį. Už įstatymo priėmimą balsavo 70 Seimo narių, prieš - 2, susilaikė 14.

Panaikinus lengvatą maršrutinio keleivinio transporto paslaugoms ir pradėjus taikyti joms 5 proc. PVM, valstybės biudžetas neteks apie 11 mln. litų.

Pasak Seimo biudžeto ir finansų komiteto nario Algirdo Butkevičiaus, maršrutinio keleivinio transporto įmonės dabar taps PVM mokėtojomis, todėl jos privalės į savo išlaidas įtraukti 5 proc. PVM. Likusį skirtumą - 13 proc. PVM - turės padengti valstybė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (703)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (232)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.