Prekiautojai, siūlantys praeiviams ledus, vaisvandenius, akinius nuo saulės, vaisius ir daržoves skundžiasi, kad jų veiklos pelningumas vis mažėja ir teigia, jog pirkėjai vis dažniau teikia pirmenybę pigesnėms prekėms prekybos centruose ir turguose.
Turgus, daržovės
© DELFI
Kauno miesto savivaldybėje lauko prekeivių šiemet, palyginti su tuo pačiu 2002-ųjų laikotarpiu, sumažėjo 25 procentais. Per pirmąjį šių metų pusmetį mieste prekiauti išduoti 1083 leidimai, o pernai per pirmuosius šešis mėnesius leidimus buvo gavę 1443 kauniečiai.

“Vis daugiau žmonių iš gatvės nutaria verstis nuolatine, o ne trumpalaike prekyba, įsikuria ar prisiglaudžia pas ką nors po stogu, išsinuomoja patalpas, steigia savo verslą”, - sakė Kauno savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Prokopienė.

Klaipėdos gatvėse šiais metais daugiau sutinkama tik prekeivių suvenyrais, o, pavyzdžiui, norinčiųjų pardavinėti ledus sumažėjo nuo 113 pernai iki 95 šiemet. Akinius nuo saulės ir kitus paplūdimio reikmenis siūlo tiek pat prekeivių kaip ir pernai.

Klaipėdos miesto savivaldybės Verslo skyrius šių metų rugpjūčio 1 dieną buvo išdavęs 229 leidimus verstis lauko prekyba. Per tą patį laikotarpį pernai buvo išduoti 238 leidimai.

“Žmonės nelabai jau ir perka gatvėje, nes nenori įsigyti daržovių ar vaisių, visą dieną kvėpavusių pravažiuojančių mašinų išmetamais teršalais, todėl dažniausiai apsiperkama prekybos centruose, nes ten ir pigiau”, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Verslo skyrius vedėja Zita Žižytė.

Per šių metų šešis mėnesius leidimų verstis lauko prekyba Alytaus miesto savivaldybė išdavė daugiau nei per tą patį laikotarpį 2002 metais: pernai buvo išduota 150 leidimų, šiemet - 210.

Ledais ir akiniais nuo saulės prekiauti Alytaus gatvėse šiemet panoro tiek pat žmonių, kaip ir praėjusiais metais, tačiau nutarusiųjų pardavinėti daržoves padaugėjo daugiau nei dvidešimčia. Daugiausia į Alytų daržovių atveža Punios gyventojai.

“Dėl sausros Žemaitijoje šiemet Alytuje neprekiauja daržovių, ypač kopūstų augintojai iš Šiaulių. Pernai jų buvo ne vienas”, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Birutė Adomavičienė.

Pasak jos, šiemet daugiau leidimų verstis lauko prekyba daržovių augintojams išduota, nes sodo gėrybėms užaugti buvo palankūs gegužės ir birželio orai.

Panevėžio miesto savivaldybės Ekonomikos skyriaus komercinės veiklos poskyrio vyresnioji specialistė Kristina Buinauskienė teigė, kad mieste šiemet užsidirbti iš lauko prekybos panoro 5 panevėžiečiais daugiau nei pernai.

Lauko prekyba besiverčiantys panevėžiečiai prekiauja ledais, loterijos bilietais, vaisiais bei daržovėmis ir akiniais nuo saulės. Verstis šia veikla šiemet išduoti 129 leidimai, tiek pat, kaip ir praėjusiais metais per tą patį pirmąjį pusmetį, tačiau 62 leidimai išduoti lauke prekiauti tik švenčių ir renginių metų, o ne kasdien.

“Nemanau, kad per mažai žmonių nori užsiimti lauko prekyba. Lauko prekybos vietų poreikis labai mažas, prekeiviai dejuoja, kad mažai parduoda”, - sakė K.Buinauskienė. Anot jos, didžiausi lauko prekyba užsiimančių žmonių konkurentai yra turgūs ir prekybos centrai bei kitos mažesnės parduotuvėlės.

K.Buinauskienės nuomone, lauko prekybos vietos miesto nepuošia, tačiau Panevėžio valdžia lauko prekyviečių naikinti neketina, nes ji ir taip yra ribojama, pavyzdžiui, neleidžiama prekiauti nemaisto prekėmis.

Šiauliuose leidimų verstis lauko prekyba per pirmuosius septynis šių metų mėnesius į savivaldybę kreipėsi 8 prekeiviais daugiau nei per tą patį laikotarpį 2002-aisiais. Šiemet išduoti 148 leidimai.

Šiame mieste daugiau prekiautojų akiniais nuo saulės, bet sumažėjo siūlančių vaisius bei daržoves. Ledų prekeivių Šiauliuose sumažėjo nuo 37 pernai iki 27 šiemet.

Vilniaus miesto savivaldybės Verslo ir paslaugų skyrius leidimų verstis lauko prekyba išdavimo teisę yra perleidusi seniūnijoms.

Pasak šio skyriaus vedėjos Virginos Skyrienės, lauko prekyba yra būtina, ji neišnyks, tačiau prekybos sąlygos turi pagerėti, nes taip dirbti, kaip yra dirbama dabar, negalima - nesudaromos higieninės sąlygos nei pardavėjui, nei pirkėjui. Vilniaus Naujamiesčio seniūnija verstis lauko prekyba per pirmą šių metų pusmetį išdavė 55 leidimus arba 8 leidimais mažiau nei 2002 metais per tą patį laikotarpį. Padaugėjo prekiautojų ledais (nuo 15 pernai iki 22 šiemet), gėlėmis (nuo 16 iki 21), vaisvandeniais, o akinius nuo saulės ir šiemet, ir pernai siūlo tie patys du pardavėjai.

Seniūnijos vyresnioji specialistė Renata Dulko teigė, kad prekiautojų ledais Naujamiesčio teritorijoje padaugėjo, nes vyksta šalia esančio Gedimino prospekto remonto darbai.

Tuo tarpu Senamiesčio seniūnijos teritorijoje šiemet lauke ledais ir vaisvandeniais prekiauti panoro 23 vilniečiai, arba 8 mažiau nei pernai. Senamiestyje vėl leista prekiauti akiniais nuo saulės, bet uždrausta prekyba vaisiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Maxima Latvija“ sužeistiems per Zolitudės tragediją išmokės įspūdingą sumą (16)

„Maxima Latvija“ ir draugija „Zolitude 21.11“ pasiekė susitarimą, pagal kurį sužeistiems...

D.Kuprys neatsisako planų teismui skųsti atleidimą iš NŽT vadovų (9)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

Alkoholio akcizai: pajamos auga, pardavimai – ne (38)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl pastebimai išaugusių tarifų, atsigauna ir...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (74)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Kauno rajono gyventojams sugrąžintos mokesčių permokos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) pranešė pervedusi visą gyventojų pajamų...

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (202)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (51)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (114)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...