Prasidėjus žiemos sezonui, norinčių pasimėgauti viena populiariausių žiemos pramogų – slidinėjimu, kasmet daugėja. Šiemet keliaujančiųjų į slidinėjimo kurortus skaičius sparčiai auga ir norinčiųjų slidinėti švenčių metu padaugėjo bemaž dvigubai.
Kalnų slidinėjimas
© EPA-ELTA
Kelionių agentūros jau rudens pradžioje turėjo atlaikyti užsakymų į populiarius slidinėjimo kurortus bumą, o nuo gruodžio pramogautojai užplūdo ir Lietuvos slidinėjimo trasas.

Specialistai spėja, kad kelionių į kalnus paklausa turėtų išlikti iki pat pavasario, balandžio mėnesio, kada baigiasi žiemos kelionių sezonas. Prieš Kalėdas ir ypatingai po jų prasideda aktyviausias žiemos kelionių metas, kai žiemos pramogas siūlantys kurortai traukia daugiausia poilsiautojų. Pasak turizmo agentūros „BTI West Express“ komercijos direktoriaus Julijaus Fišo, šią žiemą pasiūlymų keliauti į šaltuosius kurortus yra daugiau nei pernai. „Tradiciškai šiuo metu kelionių agentūros organizuoja daugiausia išvykų į tokias populiarias šalis kaip Šveicarija, Slovakija, Italija, Prancūzija ar Austrija. Pastarojoje šalyje yra bene daugiausia kurortų, į kuriuos vykstama žiemą.

Kainos – įvairios

Kainų spektras taip pat labai įvairus. Bene pigiausios kelionės yra į Slovakiją, o turintys šiek tiek daugiau pinigų gali rinktis poilsį ir brangesniuose Italijos, Prancūzijos ar Austrijos kurortuose. Šiemet kelionių lėktuvu į šias šalis paklausa išaugo apie 40 proc.“, – teigia J. Fišas. Kelionių būdus ir maršrutus poilsiautojai gali pasirinkti pagal savo kišenę ir patogumą. Bene populiariausia atostogų metu yra skristi lėktuvu, tačiau atsiranda nemažai norinčiųjų keliauti ir autobusu ar savo transportu.

Vyksta patys

Anot turizmo agentūros „Kelrodis“ direktoriaus Algirdo Valantiejaus, žiemą labai daug turistų į Europos slidinėjimo kurortus vyksta savo automobiliais. „Galima būtų drąsiai teigti, kad beveik 20 – 30 proc. vykstančiųjų slidinėti renkasi kelionę savo transportu. Šie poilsiautojai dažniausiai prisijungia prie grupės jau nuvykę į kurortą. Taip jie sutaupo dalį pinigų, kadangi grupėms taikomos įvairios pragyvenimo, slidinėjimo bilietų bei maitinimo nuolaidos“, – sako A. Valantiejus.

Žiemos keliones autobusu organizuojančių agentūrų teigimu, šį sezoną vykstančių į žiemos kurortus, palyginti su pernai, padaugėjo beveik dvigubai. „Dar sezonas tik įpusėjo, tačiau kelionių paklausa labai didelė. Nemažai mūsų klientų jau yra užsisakę bilietus į šiemet vyksiantį Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo čempionatą, kuris vyks Prancūzijoje, taip pat jau turime suplanavę ir Naujuosius metus ar Kalėdas svetur sutiksiančiųjų maršrutus, – tvirtina A. Valantiejus. – Šios šventinės kelionės yra gerokai brangesnės nei išvykos kitu metu. Kaina šokteli mažiausiai 20 proc., todėl tokias keliones suplanuoti patartina jau prieš gerą pusmetį. Kelionių agentūros vietas ir kelialapius į švenčių metu populiarius kurortus pačios užsako net prieš metus, todėl tik praėjus Naujiesiems metams, mes jau pradedame galvoti ir rezervuoti vietas kitiems“.

Žiemos sezono metu kelionės autobusu į vasaros kurortus praktiškai nutraukiamos, tačiau ši taisyklė negalioja skrydžiams lėktuvu.

Pasak Jolantos Grigaliūnienės, turizmo agentūros „7 mylios“ direktorės, skrendančiųjų į vasaros kurortus žiemos sezono metu taip pat atsiranda. „Neretai turistai renkasi Egiptą, Kanarų salas, Maldyvus, rečiau Kubą ar Šri Lanką. Tačiau vis tik šios kelionės surenka labai mažą keliaujančiųjų skaičių, nes žiemos sezonu dominuoja šaltieji kurortai“, – sako J. Grigaliūnienė.

Yra ir tokių kurortų, kuriuose pasidžiaugti žiemos pramogomis galima ir vasarą. „Tai – Prancūzija, kur į keletą slidinėjimo kurortų turistai vyksta bet kuriuo metų laiku. Taigi poilsį slidinėjant galima laisvai suplanuoti tiek vasarą, tiek ir žiemą“, – sako J. Fišas.

Slidinėja namie

Tačiau norint pajusti žiemos pramogų malonumus nebūtina vykti į tolimus kraštus – jų rasime ir Lietuvoje. Visada patogu apsilankyti uždarose ledo čiuožyklose ar nuvykti į populiarųjį Lietuvos žiemos sporto centrą Ignalinoje. Čia slidinėjimo mėgėjams yra įrengtos 3 dirbtinės slidinėjimo trasos su keltuvais.

Sniego trasos suformuojamos dviejomis sniego patrankomis, todėl net ir ne sningant šiame centre galima kuo puikiausiai paslidinėti ar pačiuožinėti. „Per sezoną, kuris tradiciškai prasideda gruodžio pradžioje, pas mus apsilanko iš tiesų nemažai žmonių. Per dieną vidutiniškai parduodame apie 300 bilietų, tačiau dar 300–400 žmonių atvyksta jau su savo inventoriumi, todėl iš viso mūsų centre dieną praleidžia maždaug 700 žmonių“, – sako Bronius Cicėnas, Lietuvos žiemos sporto centro direktorius. Norintieji papramogauti ilgiau gali apsistoti čia pat esančiame centro viešbutyje, išsinuomoti pirtį ar pasėdėti kavinėje. Šis žiemos sporto centras jau kelintus metus sulaukia ir turistų. Šiemet, anot centro direktoriaus, jaučiamas gerokai didesnis Lietuvos poilsiautojų aktyvumas, todėl jų sutikimui pasiruošta iš anksto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (241)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Eurostatas: Lietuvos BVP augimas antrąjį ketvirtį – vidutiniškas (3)

Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas antrąjį šių metų ketvirtį prilygo visos Europos...

Nedarbas Didžiojoje Britanijoje pasiekė žemiausią lygį nuo 1975 m.

Nedarbo lygis Didžiojoje Britanijoje antrąjį šių metų ketvirtį krito nuo 4,5 proc. iki 4,4...

ECB: „Brexit“ besiruošiantys britų bankai atsilieka nuo grafiko

Į Europos Sąjungą ( ES ) po „Brexit“ planuojantys persikelti britų bankai pasiruošimo etape...

Lanksčių darbo sutarčių paradoksas: britai prašo daugiau darbo (1)

Pagal vadinamąsias lanksčiąsias sutartis dirbantys Jungtinės Karalystės gyventojai maldauja...

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (241)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (128)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (6)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (304)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (10)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (275)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ar išsiveržus superugnikalniui liktume gyvi? (1)

Ugnikalniai visais laikais kėlė didžiulę grėsmę gyvybei. Apie tai, ar šiais laikais...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (47)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (2)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti (1)

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...