Norima sujungti "Lietuvos telekomą" ir "Omnitel"

 (8)
Lietuvos privatizavimo komisija paprašė Suomijos "Soneros" ir Švedijos "Telia" bendrovių prijungti mobilaus ryšio bendrovę "Omnitel" prie "Lietuvos telekomo", trečiadienį "Reuters" pranešė komisijos pirmininkas Eduardas Vilkas.
Bendrovėms "Sonera" ir "Telia" kartu priklauso 60 proc. "Lietuvos telekomo" ir 55 proc. "Omnitel" akcijų.

E. Vilkas sakė, kad kol kas atsakymo komisija dar negavo. "Sonera" ir "Telia" viešų komentarų nepateikė.

"Lietuvos telekomo" valdybos narys, Susisiekimo ministerijos Ryšių departamento direktorius Jonas Ūsas BNS teigė nieko nežinąs apie tokį pasiūlymą. Telekomo atstovė spaudai BNS tvirtino negalinti pateikti jokių komentarų, tačiau spėjo, kad gali būti kalbama tik apie tinklų, o ne apie juridinį abiejų įmonių sujungimą.

Nieko apie tai teigė nežinąs ir telekomo privatizavimo komisijos pirmininkas, Vertybinių popierių komisijos vadovas Virgilijus Poderys.

Turto fondo generalinis direktorius Stasys Vaitkevičius BNS atsisakė komentuoti pranešimą.

"Omnitel" trečiadienį paneigė pranešimą apie galimą "Omnitel" ir "Lietuvos telekomo" susijungimą.

"Tokie pranešimai neatitinka tikrovės, nes "Omnitel" akcininkai nėra svarstę tokio susijungimo klausimo", teigiama "Omnitel" vadovybės BNS atsiųstame pranešime.

Pasak jo, "Omnitel" ir telekomas bendradarbiauja, kuriant ir teikiant integruotas paslaugas Lietuvos rinkai, susiejant laidinio ir mobiliojo ryšio galimybes.

E. Vilko vadovaujama Privatizavimo komisija yra atsakinga už likusių 35 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų privatizavimą.

Lietuva planuoja šias akcijas parduoti viešai, tačiau analitikai, pasak "Reuters", mano, kad "Lietuvos telekomo" akcijų paklausa gali būti ne itin didelė, nes "Lietuvos telekomas" nėra aktyvus sparčiai augančio mobilių telekomunikacijų sektoriaus žaidėjas.

Viešas pardavimas, pasak E. Vilko, bus sėkmingas, net jei "Sonera" ir "Telia" pasiūlymą atmes.

"Lietuvos telekomo" akcijas perkantys žmonės galbūt ir negaus "Omnitel" akcijų, tačiau jie įsigys dalį bendrovės, kurios savininkams "Omnitel" ir priklauso", agentūrai "Reuters" sakė E. Vilkas.

Analitikai prognozavo, kad pardavusi "Lietuvos telekomo" akcijas, valstybė gautų maždaug 300 mln. JAV dolerių (1,2 mlrd. litų), tačiau E. Vilkas kalbėjo apie didesnę sumą - 1,5 mlrd. litų.

Vyriausybė kol kas nepaskelbė preliminarios "Lietuvos telekomo" kainos.

E. Vilkas tikisi, kad parduodant "Lietuvos telekomo" akcijas, aktyviai dalyvaus ir vietos investuotojai, tačiau jis suabejojo, ar jie galėtų įsigyti daugiau nei 10 proc. iš 285 mln. parduodamų bendrovės akcijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (6)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (45)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.